Hepsiburada.com’un Kurucusu Hanzade Doğan Boyner Kimdir?

Hanzade Doğan Boyner 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türkiye ile birlikte Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesinin en büyük internet şirketi olan Doğan Online’nın ve “Türk Amazonu” olarak adlandırılan Hepsiburada.com platformunun kurucusudur.

Hanzade Doğan Boyner lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesinde görmüştür. Üniversite eğitimini ise London School Of Economics’ten ekonomi dalında lisans derecesiyle tamamlamıştır.

Hanzade Doğan Boyner 1998 yılında online alışveriş platformu olan Hepsiburada.com’u kurmuştur. Hepsiburada.com, Türkiye’de dijitallesmenin en önemli kaldıraçlarından biri olmuştur. Bu bağlamda Hanzade Doğan Boyner uzun yıllardır üzerine çalıştığı üç projeyi hayata geçirmiştir .

Bunlardan birincisi platformun Hepsiburada.com dışındaki satıcılara da açılmasıdır. Bu sayede pazar yeriyle birlikte irili ufaklı birçok parakendeciye değerli bir satış kanalı verilmiştir. Hanzade Doğan Boyner platform olarak gerek Hepsiburada.com’a gerek diğer markalara ve parakende şirketlerine eşit mesafede durmak istediklerini belirtiyor. Ayrıca “Şeffaf ve adil bir sistemimiz var. Merkezinde müşteri var. Kim müşteriye daha iyi ürünü daha iyi fiyata, daha iyi servise teslim edebiliyorsa müşteriye ilk olarak o ürün gösteriliyor. Sürecin başından sonuna tamamının sorumluluğunu biz alıyoruz. Müşteri ürünü nereden alırsa alsın o ürünü vaat ettiğimiz servis seviyesinde gitmesinin sorumluluğu bizim üstümüzde” diyor ve Hepsiburada.com markasının en önemli değerinin güven olduğunu vurguluyor.

İkinci proje de Gebze’de 100 bin metre kare depolama kapasitesi olan bir operasyon merkezine taşınılması. Bu kapasite Hepsiburada.com’un parakende bacağının ihtiyacından çok daha yüksek bir kapasiteye sahip. Bu kadar büyük bir yatırım yapılmasının arkasındaki sebep, bugün internette satış yapmak isteyen ama tekli ürünleri elleçleme kapasitesi olmayan ya da o yükü kaldırma kapasitesi olmayan tüm şirketlere, markalara bu hizmetin de verilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla Gebze yatırımı önemlidir

Üçüncü proje ise Hepsiexpress

Hanzade Doğan Boyner, geldikleri noktada müşterilerin beklentilerini karşılamak için çok daha esnek bir teknolojiyle, esnek mimariyle ve esnek operasyon modeliyle yaratılmış bir eve teslimat şirketine sektörün büyük ihtiyacı olduğunu gözlemlediklerini söylemiştir ve 2005 ‘in sonunda yatırım yapmaya karar vermiştir

2017’nin ilk yarısında bugün teslimat, randevulu teslimat gibi servisleri artık bir endüstri standartı haline getirilmesi hedeflenmiştir.

Hepsiexpress, Hepsiburada.com için kurulmuş bir şirket değildir. Ancak Hepsiburada.com bu şirketin bir müşterisi olacaktır. Buradaki amaç gerçekten müşterilerine hizmet etmek isteyen tüm parekende şirketlerine servis vermektir.

Hanzade Doğan Boyner “Biz müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Aynı zamanda Türkiye ‘deki parekende sektörünün dijitalleşmesine yardımcı olmak için çalıyoruz. Markaların dijital dünyada kendilerini doğru anlatabilmeleri için çalışıyoruz. Ve bütün bu süreçte çözülemeyen, müşterilerin beklentisine tam cevap verilemeyen engellerle karşılaştığımızda o engelleri çözmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Her şeyi kendimiz yapabiliriz demiyoruz. İşbirlikleri bizim için çok çok önemli” diyor.

Hanzade Doğan Boyner gerçek başarıyı müşterilerinin “İyi ki Hepsiburada.com var” demesi olarak yorumluyor.

PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here