Hangi Aşamadaki Girişimlere Yatırım Yapılmalı?

İş hayatına Pozitron‘un kurucu ortağı olarak başlayan Fırat İşbecer, bu girişiminin ardından Comencis‘i kurdu ve şu anda Comencis’in CEO’su. Girişimcilik tecrübelerinin yanı sıra aynı zamanda yatırımcı da olan Fırat İşbecer’e girişimlere hangi aşamada yatırım yapıyor? Kuruluş aşamasında mı, yoksa işin büyüme sürecinde mi?
Kendisine bu soru yöneltildiğinde,
“İki türlü de yaptığımız oldu şu ana kadar. Büyümüş firmalara da halka açılmadan yatırım yaptığımız oldu, yurt dışında. Türkiye’de daha tohum evresinde, büyümeye çalışan, ilk yatırımını alan firmalara da yatırım yaptığımız oldu. Ama Galata Business Angels açısından bakarsanız daha çok tohum evresinde ilk Risk Sermayesi yatırımını almadan önce yatırımlara giren bir yapıdayız. Bu da çok değişmez, diye tahmin ediyorum.”
cevabını veren İşbecer “bir işe henüz fikir aşamasındayken yatırım yapmamız için o kişinin kendisini daha önce yaptığı çalışmalarla ispatlamış biri olması gerekiyor” diye de eklemeyi ihmal etmiyor.
PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here