Google, Ülkemiz İçin COVID-19 Topluluk Hareketliliği Raporu’nu Yayınladı

Google, yayınladığı Covid-19 hareketlilik raporlarında kullanıcılarının geçtiğimiz aylara göre farklı yaşam alanlarındaki hareketlilik değişimlerini gösterdi. Ülke bazında, kullanıcıların anonim konum bilgileri kullanılarak görselleştirilen veriler ev, market, park, toplu taşıma gibi alanları kapsıyor.

Amfiweb olarak sizler için raporun çevirisini yaptık.

İşte COVID-19 Community Mobility Report Turkey Adlı Raporun Çevirisi:

Küresel topluluklar COVID-19’a yanıt verirken, halk sağlığı görevlilerinden, Google Haritalar gibi ürünlerde kullandığımız aynı tür toplu, anonimleştirilmiş içgörülerin COVID-19 ile mücadelede kritik kararlara yardımcı olabileceğini duyduk.

Bu Topluluk Hareketlilik Raporları, COVID-19 ile mücadele etmeyi amaçlayan politikalara yanıt olarak neyin değiştiğine ilişkin bilgiler sağlamayı amaçlamaktadır. Raporlar, perakende,rekreasyon, bakkaliye, eczaneler, parklar, transit istasyonları, işyerleri ve konut gibi farklı kategorilerdeki coğrafyaya göre zaman içindeki hareket eğilimlerini göstermektedir.

Hareketlilik Değişiklikleri
Google bu raporu size ve halk sağlığı görevlilerinin sosyal medyaya verilen yanıtları anlamalarına yardımcı olmak için hazırladı. Bu rapor tıbbi teşhis için veya tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Ayrıca kişisel seyahat konusunda rehberlik amaçlı kullanılması amaçlanmamıştır.

Konum doğruluğu ve kategorize edilmiş yerlerin anlaşılması bölgeden bölgeye değişir, bu nedenle ülkeler arasındaki veya bölgeler arasındaki değişiklikleri karşılaştırmak için bu verileri kullanmanızı önermiyoruz.

İstatistiksel olarak önemli düzeyde veriye sahip olmadığımız takdirde bir bölgeyi raporun dışında bırakacağız. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için
bu eğilimleri hesaplıyor ve gizliliği koruyoruz.

Restoranlar, kafeler, alışveriş merkezleri, tema parkları, müzeler, kütüphaneler ve sinema salonları gibi yerler için hareketlilik eğilimleri,

Marketler, gıda depoları, çiftçi pazarları, özel gıda mağazaları, eczaneler gibi yerler için hareketlilik eğilimleri

Milli parklar, halk plajları, marinalar, köpek parkları, plazalar ve halk bahçeleri gibi yerler için hareketlilik eğilimleri.

Toplu taşıma, metro, otobüs ve tren istasyonları gibi merkezler gibi yerler için hareketlilik eğilimleri

İş yerleri için hareketlilik eğilimleri.

İkamet yerleri için hareketlilik eğilimleri.

Raporun orijinaline buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here