TEB Kadınlar Günü Reklamı: ” Elalem Ne Der”

TEB’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosunda iş hayallerini sevdikleriyle paylaşan kadınlar ve “el alemin” iç sesi olarak engeller veriliyor. Evde ailesi ve komşularına yeni iş fikrinden bahseden girişimci kadın, kafede arkadaşlarına işini büyütme hayallerinden bahseden kadın, yurtdışına açılmayı hedefleyen kadın patron benzer tepkilerle karşılaşmasına rağmen, “el alem ne der?”i dinlemeyip kendi hayallerinin peşinden koşmayı tercih ediyor.

TEB’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosuyla, kadınların iş hayatlarında hedeflerine “el alem ne der?” demeden ulaşmasını, insanların cesaret kırıcı söylemlerine aldırmadan ekonomiye katılımını cesaretlendirmeyi ve iş hayallerinin peşinden koşmasını sağlamayı amaçladığını dile getiren TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz şunları söyledi:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın iş gücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek amacıyla kamu ve özel sektör tarafından sunulan destekler sürekli artmasına rağmen, ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında hala bazı eksiklikler söz konusu. Biz de banka olarak, kadın patronlarımıza iş hayatında bilgiye erişim, yeni pazarlara erişim, kritik konularda koçluk/mentorluk ve finansa erişim olmak üzere 4 temel alanda destek sunuyoruz. Kadınların ekonomiye katılımlarını engelleyen en önemli faktörlerden biri de özgüvenlerinin kırılması, yeterince desteklenmemeleri olduğunu düşünüyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yeni kampanyamız da kadınlara ilham vermek, cesaretlerini, özgüvenlerini kıran yaklaşımlara karşı onları cesaretlendirmek üzerine kurulu. Dijital platformlarda yayınlanan videomuzda çok önemli bir iç görüyü işleyerek dört farklı kadının hayatlarından kesitler veriyor, bu çevresel etkileri aktarıyoruz”.

Kadınlar üzerine baskının arttığı ve birçok olayın yaşandığı bu anlamlı güne farkındalık yaratmaya çalışan TEB, reklamı ile büyük ses getirecek gibi duruyor.

Videoyu izlemek isteyenler için,

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here