Schneider Electric insan kaynağında geleceğe odaklandı

Schneider Electric 2015 – 16 öğretim yılında üniversitelerde gerçekleştirdiği etkinlikler ile insan kaynağında geleceğe odaklandı. “Future is ON” projesi ile 12 üniversitede bin 200 öğrenci ile gerçekleştirilen çalışmalar ile Schneider Electric geleceğin ekibini toplamaya başladı. Proje 2016-17 öğretim yılında da devam edecek.

 

Schneider Electric, 12 üniversitede gerçekleştirdiği “Future is ON” (FIO) projesi ile geleceğin insan kaynağını oluşturmak üzere çalışıyor.  Schneider Electric, 2015-16 öğretim yılının başlangıcı ile birlikte hayata geçirdiği FIO projesi ile belirlediği 12 üniversitede bir öğretim yılı içerisinde yüzlerce öğrenci ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen etkinlikler, eğitim programları ve yüz yüze görüşmeler ile öğrencilere kendisini anlatma fırsatı yakalayan Schneider Electric, bir araya geldiği öğrenciler arasından, şirketin yetenek havuzunu zenginleştirmek üzere çalışmalar da yürüttü.

 

Yüz yüze bir araya geldiği öğrenciler ile yaz döneminde staj ve açık pozisyonlara kaynak oluşturmak üzere değerlendirmeye devam eden Schneider Electric, FIO projesi ile sürekli iletişim kurmayı ve önümüzdeki yıllarda sektörün genç profesyonellerinden oluşan bir network’ü yönetmeyi hedefliyor.

 

ODTÜ, Boğaziçi, Koç, İTÜ, YTÜ, Sabancı, Dokuz Eylül, Bilkent, Bahçeşehir, Galatasaray, Özyeğin, Kocaeli üniversitelerinde gerçekleştirilen çalışmalar ile bin 200 öğrenciye ulaşan Schneider Electric, gerçekleştirdiği kariyer günü ve söyleşiler ile öğrencilere bilgiler aktarırken, 60 öğrenciye mentorluk hizmeti verileceğini de açıkladı. 2015-16 öğretim yılı boyunca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 46 öğrenciye de Schneider Electric bünyesinde staj imkanı sağlanacak.

 

FIO projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, eğitim programları ve yüz yüze görüşmeler ile öğrencilere kendisini anlatma fırsatı yakaladıklarını söyleyen Schneider Electric İK Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Özdemir, bu sayede bir araya geldikleri öğrenciler arasından, şirketin yetenek havuzunu zenginleştirmek üzere çalışmalar da yürüttüklerini belirtti.

 

FIO projesi ile Schneider Electric, 3. Sınıf öğrencilerini de takibe alırken, Ekim 2016 itibariyle yeni öğretim döneminin başlamasıyla birlikte yeni dönem programı hayata geçirecek.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.