Princeton Üniversitesi Ailesi 100 Bin Doların Altında Kazananlara Ücretsiz Olacak

Birleşik Devletler’in ve dünyanın en saygın üniversitelerinden olan Princeton Üniversitesi ailesi yıllık 100 Bin doların (yaklaşık 1,9 milyon TL) altında kazanan öğrencilerin okula gitmek için herhangi bir ücret ödemeyeceklerini açıkladı.

Mezunları arasında Michelle Obama, Ürdün Kraliçesi Noor ve Jeff Bezos’un da bulunduğu Ivy League okullarından olan Princeton Üniversitesi daha önce yalnızca 65.000 dolardan az kazanan aileler tam mali yardım kapsamına alıyordu. Yapılan basın açıklamasına göre , üniversitenin lisans öğrencilerinin %25’inden fazlası veya 1.500 öğrencisi, öğrenim ücretinin tamamını, oda ve pansiyon masraflarını kapsayan mali yardım alacak .

Princeton’ın başkanı Christopher L. Eisgruber, yetenekli öğrencilerinin sadece Princeton eğitimini karşılamayacaklarını aynı zamanda kampüs hayatındaki ve günlük hayattaki giderlerini de karşılayacaklarını açıkladı. Başkan Eisgruber üniversitenin mezunlarının ve destekçilerinin cömertliğiyle mümkün olduğunu belirterek; “yardım paketlerimizde yapılan bu iyileştirmeler, öğrencilerin Princeton’da geçirdikleri süre boyunca deneyimlerini ve mezun olduktan sonraki seçimlerini ve etkilerini artıracak” dedi.

2023 sonbaharında Princeton’da başlayacak olan öğrenciler, yeni ve geliştirilmiş mali yardım programından ilk yararlanacak olanlar olacaktır .

Üniversite ayrıca, öğrencilerin kendi birikimleri ve kampüs içi çalışmalarla ödemeleri beklenen öğrenim ve harcamaların bir kısmı olan yıllık öğrenci katkısını da ortadan kaldırdı ve kişisel harcamalar ve kitaplar için mali yardım ödeneğini artırdı.

PAYLAŞ
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki kampüslerden haberler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here