Bilişim Vadisi Girişimci Ekosistemi Avrupa’ya Açılıyor

Bilişim Vadisi, ekosistemindeki girişimcileri Avrupa’ya açmak için düzenlenen toplantıda girişimciler, Berlin’de üst düzey yöneticiler ve bürokratlarla bir araya geldi.

Bilişim Vadisi’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi, ekosistemindeki girişimcilerin Avrupa’ya açılabilmesi için Almanya’nın başkenti Berlin’de temaslarda bulundu.

Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu ve heyeti, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen yemekli toplantıda girişimciler, üst düzey yöneticiler, Türk İş İnsanları Dernekleri temsilcileri ve bürokratlarla bir araya geldi. İbrahimcioğlu gerçekleştirdiği sunumda Bilişim Vadisi’nin uluslararasılaşma hedeflerini anlatarak, proje detaylarını paylaştı.

– “Potansiyel iş birliğimizi kalıcı hale getirmek istiyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İbrahimcioğlu, uluslararasılaşma noktasında çalışmalarının daha da hızlı devam edeceğini belirterek, dünyanın farklı bölgelerinde sorun çözme odaklı bölgelere özel çalışmaların geliştirildiğini, bu bağlamda Avrupa’ya açılmanın Türkiye için önemli olduğunu vurguladı.

Almanya’daki girişimcilerin çok ciddi potansiyelinin olduğunu aktaran İbrahimcioğlu, “Bilişim Vadisi olarak Niocycle ve Virtual I gibi Almanya ve İsviçre’de ortaya çıkan Türk girişimcilerimize destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak, kalıcı ve etkin bir şekilde yerinde desteklemek amacıyla sizlerle fikir alışverişi yapmak üzere buraya geldik. Buradaki potansiyeli ve iş birliği arzusuna tekrar tanık olduk. Çalışacağız ve buraya kalıcı olarak tekrar geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

– “Girişimcilikte Türkiye ile Almanya arasındaki bağlar güçlenecek”

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, nitelikli insan kaynağının ve hizmet alıcılarının yoğunlukta yaşadığı Almanya’da girişimcilerle ve teknoloji alanında çalışanlarla bir araya gelmek istediklerini, bunun için bir ekosistem oluşturulması için çalışacaklarını belirtti.

Nitelikli insan kaynağının ve hizmet alıcılarının yoğunlukta yaşadığı Almanya’daki girişimcileri Bilişim Vadisi ekosistemine dahil ederek, teknoloji girişimciliği anlamında da Türkiye ile olan bağlarını güçlendirmek istediklerine dikkati çeken İbrahimcioğlu, “Her zaman ve her yerde olduğu gibi burada da iş birlikleri kurmak ve bu ekosistemi iş birliği bazlı desteklemek ve geliştirmek istiyoruz. Bilişim Vadisi’nin gelecek vaat eden projelere ve girişimlere yatırım yapıyor. Birlikte başarabiliriz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : Anadolu Ajansı

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here