3. Örgütsel Davranış Kongresi

Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından düzenlenen “3. Örgütsel Davranış Kongresi” Taşlıçiftlik Yerleşkesinde yapıldı.
Başkanlığını İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Paksoy’un yaptığı panele, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Azize Ergeneli, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş ve Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek panelist olarak katıldı. Prof. Dr. Azize Ergeneli, yaptığı sunumda insan kaynakları kavramının ortaya çıkışı ve insan kaynakları yönetiminin üretime yansıması ile ilgi yapılan çalışmaların tarihçesinden bahsederek; örgütlü, kalifiye insan kaynağının önemini üzerinde durdu.
Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş ise konuşmasında ülkemizin ekonomisi ile dünyanın krize dayanıklı ilk beş ekonomisi içinde yer aldığını belirtti. Bu dayanıklılığın borçluluk oranı ve enflasyonun tek haneli rakamlarda olmasıyla yakından ilişkili olduğunu vurguladı. Borçluluk ve enflasyon gibi birçok konuda ekonomide son yıllarda sessiz bir devrim gerçekleştirildiğini söyleyen Dr. Vahdettin Ertaş, enflasyonun daha da aşağılara çekilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, konuşmasında örgütsel davranış kültürünün benimsenmesinin şirketlerin kurumsallaşmasında ve verimliliğin üst düzeylere taşınmasında önemli bir yerinin olduğunu belirtti. Kongre, çeşitli salonlarda iki gün boyunca yapılan sunumlar ve şehir gezisinin ardından sona erdi.