Koçfinans Fikir Kampı Başvuruları Devam Ediyor

Koçfinans, geleceğin finans dünyasını üniversiteli gençlerin yenilikçi bakış açısıyla değerlendireceği bir fikir maratonuna imza atıyor. Koçfinans Fikir Kampı başvuruları 12 Nisan’a kadar devam edecek.

Yaklaşık 30 yıldır birçok alanda bireysel ve kurumsal finansal çözümler sunan Koçfinans, teknolojik altyapısı ve yenilikçi sistemleriyle finansman sektörüne öncülük etmeye devam ediyor. Koçfinans, geçtiğimiz yıllarda dinamik ve yenilikçi start-up’ları desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Demo Day programından sonra sektörün gelişimine katkı sağlamak ve gençlere inovatif bakış açısı kazandırmak amacıyla Finnovate Koçfinans Fikir Kampını hayata geçirdi.
www.kocfinans.com.tr üzerinden, İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin 12 Nisan tarihine kadar başvuru yapabileceği program yaklaşık iki ay sürecek. Başvurular arasından seçilecek 16 öğrenci dört gruba ayrılarak iş fikri ve proje geliştirecek. Programa katılan gençler, bu süreçte Koçfinans’ı yakından tanıma fırsatı bulurken çeşitli eğitimlerle birlikte Koçfinans takımından mentorluk desteği de alacak. Gruplar halinde; finansman sektörüne katkı sağlayacak, müşteri deneyimi, yapay zeka ve yeni teknolojiler gibi konularda inovatif fikirler yaratacak gençler, projelerini jüri üyelerine sunacak. Jüri üyeleri tarafından gerçekleştirilecek değerlendirmeler sonucunda 1. takıma 40.000, 2. takıma 20.000, 3. takıma ise 10.000 TL tutarında ödül verilecek.
Bugüne kadar Koçfinans Demo Day Programı ile girişimcileri desteklediklerini belirten Koçfinans BT ve Ar – Ge Direktörü Özlem Ekşioğlu Kumuk;
“Bizim gibi köklü firmalar yenilikçi iş fikirleri ile sektöre ilham olabilecek girişimleri desteklemeli ve yenilikçi fikirlerin yolunu açmalı. Demo Day Programı ile bugüne kadar birçok girişimciyle tanışarak girişimcilerin yenilikçi bakış açısıyla sektörün gelişimine nasıl katkı sağladığına tanık olduk. Finnovate Programıyla ise geleceğin girişimci adayları gençlere dokunmak, onların bu alandaki yetkinliklerini artırarak girişimcilik ekosistemini geliştirmek istiyoruz.
Finnovate Koçfinans Fikir Kampı’na dahil olacak 16 üniversiteliye Koçfinans’ın iş modellerini deneyimleme fırsatı sunacağız. Gençlerin inovatif fikir yaratma sürecinde Koçfinans takımı üyeleri program katılımcılarına mentorluk yapacak. Design Thinking ve UX eğitimleri ile katılımcıların hem Koçfinans’a hem de kendi gelişim süreçlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here