Kariyer.net yöneticileri, koltuklarını stajyerlere bırakıyor!

Kariyer.net’teki yöneticiler bir aylığına koltuklarını stajyerlere bırakıyor. SelVi videoları ile halk oylamasında en yüksek oyu alan adaylar içinden seçilecek 5 kişi; staj süresince Kariyer.net Pazarlama Birimi’ndeki yönetici pozisyonlarında çalışma fırsatı bulacak.

Türkiye’nin lider insan kaynakları platformu Kariyer.net, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların yöneticiliği deneyimleyebilmeleri için kendileri gibi yeni nesil bir projeyi hayata geçiriyor. Hazırlanan kampanya videosuyla “Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum” projesinde Kariyer.net, staj yapmak isteyen adaylarını arıyor. Proje kapsamında başvuru yapmak isteyen gençlerin, Kariyer İş Ara mobil uygulamasına girerek “Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum” ilanına selVi videoları çekerek başvuru yapması gerekiyor. Adayların selVi’lerinin web sayfasında oylanmasının ardından en çok beğenilen selVi’lerin sahipleri mülakata katılmaya hak kazanacak. Mülakatların sonucunda gerçekleştirilecek değerlendirmelerle 5 üniversite öğrencisi veya yeni mezun, Kariyer.net’te yönetici koltuklarına oturmaya hak kazanacak.

Yönetici stajyerler neler yapacak?

Yönetici koltuklarına oturmaya hak kazanan 5 stajyer; bir ay boyunca Pazarlama, Ürün Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve UX Dizayn birimlerinde yönetici olacak. Gençler staj süreleri boyunca yönetim ve aksiyon toplantılarına katılacak, raporlama yapacak; karar alım sürecinde etkili olarak; fikirlerini paylaşacak.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “Okulların öğrencileri zorunlu tuttuğu stajlarda gençler kısıtlı deneyim elde edebiliyor. Koltuğumu Stajyere Bırakıyorum projesi ile gençler, staja kendi dillerinde başvuru yapacak, kendi dillerinde değerlendirilecekler. Stajyer olmaya hak kazanan adayları benzerlerinden çok farklı bir staj deneyimi bekliyor olacak. Gençler yönetici olmanın görev ve sorumluluklarını birebir hissederek farklı bakış açıları kazanma fırsatı bulacak” açıklamasını yaptı.

SelVi nasıl çekilir?

Kariyer İş Ara mobil uygulamasını indiren her aday selVi çekebilir. Uygulama içinde selVi bölümüne giren adaylar kendilerine yöneltilen soruya 60 saniyelik video ile yanıtlıyor. Ve iş başvurularını SelVi çekerek yapan adaylar diğer adaylardan bir adım öne geçiyor.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.