ICF TÜRKİYE, YENİ YÖNETİM KURULU İLE 2016 – 2018 DÖNEMİNE BAŞLADI

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye), 4. Olağan Genel Kurul seçimlerini gerçekleştirdi. Seçim sonuçlarına göre, 2016 – 2018 ICF Türkiye Dönem Başkanı Sami Bugay seçildi.

 

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye), 4. Olağan Genel Kurul seçimlerini 11 Mayıs 2016, Çarşamba günü gerçekleştirdi. Seçim sonuçlara göre 2014 – 2016 Dönemi ICF Türkiye Başkanı Naci Demiral, unvanını 2016 – 2018 ICF Türkiye Dönem Başkanı seçilen Sami Bugay’a devretti.

 

Başkanlık seçimleri sonrası bir açıklama yapan yeni ICF Türkiye Başkanı Sami Bugay; “Dün bizden öncekilerin bugün de bizlerin deneyimlediği gibi yaşam bir bayrak yarışı ve biz Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri olarak ICF Türkiye bayrağını bir sonraki döneme devretmek üzere teslim aldık. 2005 yılından bu yana ülkemizde koçluk mesleğinin yaygınlaştırılması için çalışmalar yürüten derneğimiz, yeni dönemde de tüm hızıyla çalışmalarına devam edecek. Koçluğun Türkiye’de meslek olarak kabul edilmesi, giderek yaygınlaşması ve iş hayatının olmazsa olmazı haline gelmesi ile birlikte bu mesleği daha fazla insana ulaştırarak yaşamlarına pozitif yönde dokunuşlarda bulunmayı amaçlıyoruz. Koçluk alanındaki başarıları ülkemize getirmiş olan öncü takıma ve   sayısız katkılar yapan tüm takımlara, ICF Türkiye olarak birçok yeniliğe adım atmamızı sağlayan, aldıkları bayrağı yüksekte tutup ileri götüren, gönüllü olarak girdikleri bu yolculuktaki hedefleri gerçekleştirip, mesleğimize ve derneğimize her alanda sahip çıkan bugün aramızda olan ve olmayan emeği geçmiş her bir üyemize ve 2016-2018 Dönemi Yönetim Kurulu adına gönülden teşekkürlerimi ve minnettarlığımı sunuyorum” dedi.

Yönetim kurulu belli oldu…

Seçimlerde 2016 – 2018 dönemi yönetim kurulu listesi de belli oldu. Böylece; Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bugay, İç Düzenleme, Mesleki Düzenleme Kurulları Koordinasyon Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Arzu Pervizpour Dedeoğlu, Pazarlama Kurulu Koordinasyon Sorumlusu Özlem Kıyat Berber, Sayman Ayşegül Yılmaz, Proje Kurulu Koordinasyon Sorumlusu Ebru Pilav, Dernek Üyeleri ve Topluluk Çalışma Kurulu Koordinasyon Sorumlusu Eser Ömeroğlu ile Sosyal Medya Çalışma Kurulu Koordinasyon Sorumlusu ve Sekreter Deniz Kenber olarak belirlendi.

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) hakkında daha fazla bilgi için  www.icfturkey.org adresi, ziyaret edilebilir.

Sami Bugay Kimdir?

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye), 2016-2018 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bugay, Master Certified Coach MCC-ICF, Registered ICF Mentor Coach, NCC – Certified Ontological Coach akreditasyonlarına sahip profesyonel koçtur. 4 bin 500 saatin üzerinde koçluk deneyimine sahip olan Bugay, 2009 yılında ICF Türkiye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştü. Dünya’da girişimciliği destekleyen Endeavor ile ICF Türkiye’yi bir araya getiren Bugay “Türkiye’nin Girişimcilerini Türkiye’nin Koçları Destekliyor” projesi ile Montreal’deki ICF 2008 Konferansında “Local Spirit, Global Presence” Ödülü’nü aldı. Alain de Botton’un kurucusu olduğu The School of Life’da Öğretim Görevlisi, Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde Organizasyon Dizimleri alanından sorumlu olan Bugay aynı zamanda Endeavor Türkiye’nin girişimci mentoru ve danışma kurulu üyesi. ITU Matematik Mühendisliği mezunu olan Bugay, ardından I.U International Management Programı’nı bitirdi. Bugay, 2004 yılında kurduğu KA Eğitim, Koçluk Danışmanlık şirketi ile uluslararası projelerde eğitim, çalıştay ve koçluk yapıyor.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.