HER SON YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR, DÖRDÜNCÜ SINIFTAYIM!

Tercih döneminin en heyecanlı noktası şüphesiz ki yerleştirme sonuçlarının açıklandığı o “an”dır. Sonuçlara baktığımda, Türkiye’de üniversite denildiğinde her yerde gösterilen, üniversite hazırlık kitaplarını süsleyen, tarihi kapısıyla özdeşleşmiş okulu, “İstanbul Üniversitesi”ni kazanmak büyük bir gurur kaynağı olmuştu.

Harika zamanlar geçirdiğim, sağlam arkadaşlıklar kurduğum ve en önemlisi ise büyük bir eğitim kurumunda olmanın getirdiği en büyük avantaj olarak gördüğüm, hayata karşı farklı bakış açıları kazandığım lisans eğitimimin son virajına girdim.

Üniversite eğitimine başlarken yapmayı planladığım birçok şey vardı. Elimdeki imkanlar dahilinde bir kısmını gerçekleştirmiş olsam da listemde yapmayı düşündüğüm bazı maddeler hala bulunmakta. Umarım tamamlamak için geç kalmamışımdır. Üçüncü sınıfın yaz döneminde NN Hayat ve Emeklilik şirketinin finas departmanında staj yapma olanağım oldu. Bu süreçte işlerin nasıl yapıldığını, iş hayatında yaşanan zor durumlar, insan ilişkileri vs gibi konularda önemli tecrübeler edindiğimi düşünüyorum.  Şu an devam ettiğim bir İngilizce kursu var, bu yöndeki hedefim kısa zamanda kurs sürecini tamamlamak ve olabildiğince zamanımın büyük bir kısmını bu işe ayırmak olacaktır. Geriye kalan zamanda da okulumun son senesinde bir sıkıntı yaşamamak için derslerime devam edeceğim. İkinci dönemde çalışmak istediğim denetim sektöründe alımlar başlıyor, bunlar için hazırlık yapacağım. Ayrıca Haziran döneminde Sermaye Piyasası Kurulunun düzenlediği Lisanslama sınavlarına hazırlık yapıp katılmak istiyorum. Erasmus Intern programına dahil olabilmek için ikinci dönem başında yapılan Erasmus sınavına girip şansımı deneyeceğim. Tüm bu süreçte daha fazla network edinmek ve kendimi geliştirmek için çaba göstereceğim. Amfiweb’te kendim ve beni okuyanlar için faydalı yazılar yazmaya çalışacağım.

Hayatta her zaman en önemli şey her koşulda mutlu ve pozitif olabilmeyi başarmak, yaptığınız işlerden keyif alabilmektir bence.  Herkese “mutlu, pozitif ve keyifli” bir öğretim yılı dilerim.