Harvardlı Öğrencilerden Boğaziçi’ne Ziyaret

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü üyeleri, Harvard Üniversitesi’nden gelen öğrencileri ağırladı. “Harvard Üniversitesi Asya’da Değişim Programı” kapsamında Harvardlı ziyaretçiler akademisyenlerle bir araya da geldi.

Harvardlı öğrenciler Dr. Tamer Atabarut ile

İşletme ve Ekonomi Kulübü, 2009’dan beri paydaşları arasında yer aldığı “Harvard Üniversitesi Asya’da Değişim Programı” kapsamında ABD’den gelen öğrencilerle buluştu. Harvard Üniversitesi ile Asya üniversiteleri arasındaki iş birliğini disiplinlerarası inovasyon temasıyla güçlendirmeyi hedefleyen program sayesinde 12-20 Mart arasında Boğaziçi Üniversitesi’ne gelen öğrenciler, kampüsleri gezerek BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut, Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Aygören ile İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Behice Ertüne gibi akademisyenlerle de görüştü.

Harvardlı öğrenciler ayrıca Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Dolmabahçe Sarayı ve Galata Kulesi gibi İstanbul’un önde gelen tarihi mekân ve yapılarını gezme fırsatı da buldu.

“ÇOK BÜYÜK BİR TECRÜBE”

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü Üyesi Tuana Türedi, kendilerinin de yakın bir tarihte Harvard’ın konuğu olacağını belirterek programa ilgili şunları söyledi:

“Harvard ile Asya üniversiteleri arasında karşılıklı ilgi ve anlayış geliştirmek için kurgulanan bu programın parçası olmaktan çok mutluyuz. Harvard’tan gelen arkadaşlarımıza üniversitemizi tanıttık, kampüsümüzü gezerek hocalarımızla bir araya geldiler. Yakın bir zamanda biz de Harvard Üniversitesi’ne gideceğiz. Değişim programında sadece Harvard ve biz değil, Japonya ve Güney Kore gibi ülkelerden önde gelen üniversiteler de yer alıyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biriyle yaptığımız bu ortak çalışma ben ve kulüpten arkadaşlarım için çok büyük bir tecrübe. “

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here