Harran Üniversitesinde “Üç Günde Bilime Yolculuk” Etkinliği

Studio shot of scientist holding dna model --- Image by © Pulse/Corbis

Harran Üniversitesi’nde 25-27 Ocak tarihleri arasında 25 öğrencinin katılımıyla “Üç Günde Bilime Yolculuk” etkinliği düzenlendi.
Harran Çocuk Üniversitesi yarıyıl etkinliği programında, sınıf ortamında basit düzeneklerle yapılan deneyler yapıldı. Ayrıca merkezi laboratuvar, zooloji laboratuvarı, yenilenebilir enerji merkezi ve üniversite kütüphanesine geziler düzenlendi.
3 gün devam eden etkinlik sonunda Harran Çocuk Üniversitesi müdürü Yrd. Doç. Dr. Hülya Karataş, Bilim Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı Ümit Doğan ve etkinliğe katılan öğrenciler, Eğitim-Öğretimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abuzer Pınar’ı ziyaret ederek “Üç Günde Bilime Yolculuk” etkinliğine verdikleri destekleri için teşekkür etti. Harran Çocuk Üniversitesi yarıyıl etkinliği kapsamında 25-27 Ocak tarihlerinde yapılan etkinliğe 25 öğrencinin katıldığını söyleyen Dr. Karataş, programda sınıf ortamında basit düzeneklerle yapılan deneylerle birlikte merkezi laboratuvar, zooloji laboratuvarı, yenilenebilir enerji merkezi ve üniversite kütüphanesine geziler yapıldığını ve üniversitenin desteği sayesinde çocuklar için çok yararlı bir etkinlik olduğunu kaydetti.