2019’un En Çok Kazanan En Popüler Filmleri

Bu yıl gösterime girip en çok gişe hasılatı yapan filmlere ve kısaca konularına dilerseniz birlikte bakalım.Hazır okullar da tatil olmuşken kendinize daha rahat zaman ayırabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler. Listede Avengers: Endgame, Aslan Kral (The Lion King), Joker, Us, John Wick 3 ve Rocketman var.

AVENGERS: ENDGAME

Avengers: Endgame, Marvel Comics’in İntikamcılar adlı süper kahraman grubundan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ABD süper kahraman filmi. 2018 yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı filminin devamı niteliğinde olup yirmi ikinci Marvel Sinematik Evreni filmidir. Bilim kurgu, fantastik türde film seviyorsanız bu film tam size göre!

Bütçe: 356 milyon dolar
Gelir: 2.79 milyar dolar

Aslan Kral (The Lion King)

Aslan Kral, Jon Favreau tarafından yönetilen bir Amerikan animasyon filmidir. 1994 yılında vizyona giren Aslan Kral’ın yeni bir versiyonudur. Aslan kral ve yavrusunun tatlılığını izlemekten gözlerinizi alamayacaksınız. Filmde 3D animasyon tekniği kullanılmıştır. Aslan Kral, vizyona girdiği ilk hafta sonu 185 milyon dolar gişe yaparak ABD’de tüm zamanların Temmuz ayı rekorunu kırmıştır. Kesinlikle izlemenizi öneririm. Özellikle çocuklar bu filme bayılıyorlar.

Bütçe: 260 milyon dolar
Gelir: 1.6 milyar dolar

Joker

Boyalı yüzüyle tanıdığımız Joker, aynı isimdeki DC Comics karakterine dayanan, Todd Phillips’in yönettiği, başrollerini Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen ve Zazie Beetz’ın paylaştığı Amerikan psikolojik gerilim filmidir. Son zamanlarda oyuncakçılarda sıkça maskesini görüyoruz. Tabi pek de sempatik değil aslında. Ama olay kurgusu, konusu ve film oldukça ilgi çekmeyi başarmış, ödüllere layık görülmüştür. Ayrıca 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Altın Aslan ödülünü kazanmıştır.

Bütçe: 55 milyon dolar
Gelir: 1.06 milyar dolar

US

Us yani ‘Biz’. ABD, Lupita Nyong’o, Winston Duke, Shahadi Wright Joseph, Evan Alex, Elisabeth Moss ve Tim Heidecker’ın başrollerini oynadığı Jordan Peele’nin yazıp yönettiği bir 2019 Amerikan korku filmi. Film, kendilerine tıpatıp benzeyen davetsiz misafirlerine karşı hayatta kalma savaşı veren bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor. Birbirinin klonu gibi olan iki ailenin arasındaki en önemli fark ise içlerinden yalnızca birinin hayatta kalabileceği. Bu heyecan dolu filmi mutlaka izleyin, eminim etkileneceksiniz.

Bütçe: 20 milyon dolar
Gelir: 255 milyon dolarB

John Wick 3: Parabellum

John Wick: Bölüm 3; başrolünü Keanu Reeves’in üstlendiği 2019 yılında çıkan Amerikan yapımı bir aksiyon filmidir. John Wick ve John Wick: Bölüm 2’nin devam filmidir. İlk ve ikinci filmdeki zincirleme olayların son bulduğu final filmidir. Özellikle aksiyon, silah biraz da serserilik seviyorsanız bu film sizi tatmin edecektir. Bunu izlemeden önce 1 ve 2’yi de izlemenizi öneririm. Olay akışını daha rahat kavramanıza yardımcı olacaktır.

Bütçe: 75 milyon dolar
Gelir: 326 milyon dolar

Rocketman

Rocketman, müzisyen Elton John’un hayatına dayanan bir 2019 biyografik müzikal drama filmi. Dexter Fletcher’ın yönettiği ve Lee Hall tarafından yazılan filmde Taron Egerton, John rolünde Jamie Bell, Bernie Taupin, John Reid rolünde Richard Madden ve Sheila Eileen rolünde Bryce Dallas Howard yer alıyor. Biyografik filmler son zamanlarda revaçta. Biyografik filmse sıkıcıdır diye düşünmeyin, Elton John’un hayatına tanık olmak sizi eğlendirecektir.

Bütçe: 40 milyon dolar
Gelir: 195 milyon dolar

PAYLAŞ
İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here