2019’da Öne Çıkacak ‘İnternet Bağlantılı’ 8 Ürün

2018 internete bağlı cihazlar için büyük bir yıldı ancak uzmanlar 2019’da bu alanda çok daha fazla yeniliğe şahit olacağımızı söylüyor.

Şeylerin interneti teknolojisi hızla büyüyor ve her geçen gün daha fazla cihaz pazara dahil oluyor. Akıllı mutfak aletlerinden sanal ev asistanlarına, güvenlik sistemlerinden hizmet yönetim platformlarına kadar IoT’nin farklı endüstriler ve uygulamalardaki kullanışlılığının sınırı yok.

2018 internete bağlı cihazlar için büyük bir yıldı ancak uzmanlar 2019’da bu alanda çok daha fazla yeniliğe şahit olacağımızı söylüyor. Young Entrepreneur Council (Genç Girişimciler Konseyi) panelinde “Hangi IoT cihazların bu yıl içinde tüketici pazarına büyük etki edecek?” diye sorulduğunda bazı uzmanlar şu yanıtları verdi:

Sanal asistanlar

Daha fazla insan, bu fikre ve sağladığı rahatlığa alıştıkça, sanal asistanları sipariş vermek ve bilgi almak için kullanacak. 
Serenity Gibbons, NAACP

Kapı kilitleri

Akıllı kapı kilitleri hem evler hem de iş yeri sahipleri için daha popüler hale gelecek. Kapınızı uzaktan açıp kapatabilmek, başkalarına mobil uygulama üzerinden erişim imkanı verebilmek çok rahat olacak. Sürekli anahtarını unutanlar için de çok iyi olacak.
Chris Christoff, MonsterInsights

Hava kalitesi düzenleyiciler

Eğer hava kalitesi düzenleyiciler direkt olarak telefonuma öneri ve uyarılar gönderebilirse, henüz tüketici pazarında yaygın olarak kullanılmayan bir değer sunmuş olurlar.
Derek Broman, Discount Enterprises LLC.

Giyilebilir sağlık ürünleri

Giyilebilir şeylerin interneti cihazları büyüyen bir trend. Hepimiz sağlığımız hakkında daha fazla şey bilmek ve sağlığımızı nasıl geliştirebileceğimizi öğrenmek istiyoruz. Giyilebilir cihazlar yoga taytlarından yüzüklere kadar pek çok farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Sırtınıza bağladığınız ve kambur durduğunuzda uyarı veren cihazlar da mevcut. Giyilebilir cihazlar kötü alışkanlıkları değiştirmek için etkili bir yöntem olacak.
Jean Ginzburg, JeanGinzburg.com.

Otomobiller

Yeni yeni görmeye başladığımız birçok IoT teknolojisi önümüzdeki bir yıl içinde arabalarda daha fazla görülmeye başlayacak. İnternete bağlı akıllı otomobiller bu listenin en üstünde yer alacak.
Andrew Schrage, Money Crashers Personal Finance.

Kapı zilleri

Ev video izleme sistemleri eskiden birçok ev sahibi için fazla pahalıydı. Ancak akıllı kapı zilleri sayesinde herkes güvenliğini artırabilir. Kapınızın önüne biri geldiğinde cihaz sizi cep telefonunuz üzerinden uyaracak. Kapıdaki kişiyle dahili mikrofon üzerinden konuşabilecek ve görüntüsünü kaydedebileceksiniz.
Blair Williams, MemberPress.

Buzdolapları

İnternete bağlı bir buzdolabı hangi yiyeceklerin az kaldığı konusunda sizi bilgilendirecek ve bu yiyecekleri sipariş edebilecek. Böylece dolabınızda daima yiyecekleriniz hazır olacak. Hatta markete gittiğinizde buzdolabınıza mesaj atıp herhangi bir ürünün dolapta olup olmadığını öğrenebileceksiniz.
Syed Balkhi, WPBeginner.

Uyku takip cihazları

Uyku sağlık için çok önemli. Uykunun ölçülmesi, tüketici teknolojileri için büyük bir alan olacak. Uyku takibi yapan giyilebilir cihazlar gitgide popülerlik kazanıyor. Kişinin kendisini ölçmesi alanında öncülerden biri bu.
Ryan D. Matzner, Fueled.

Kaynak: The Next Web

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here