Novartis BioCamp Başvuruları Başladı

Novartis tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın en seçkin üniversitelerinden yetenekli lisans ve yüksek lisans öğrencilerini buluşturan BioCamp Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı’nın 2016 başvuruları başladı.

Bu sene 28-31 Ağustos tarihlerinde, İsviçre’nin Basel kentinde bulunan Novartis Kampüsü’nde gerçekleşecek kampa dünyanın dört bir tarafından toplam 60 genç katılacak. Türkiye’yi 3 kişinin temsil edeceği BioCamp’in son başvuru tarihi 3 Haziran.

Novartis’in, biyoteknoloji alanında yetenek ve birikimini artırmayı hedefleyen başarılı lisans ve yüksek lisans öğrencileri için düzenlediği BioCamp Uluslararası Biyoteknoloji Liderlik Kampı için başvurular başladı. Dünyanın dört bir tarafından toplam 60 genç bilim insanını 28-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında İsviçre’nin Basel kentinde bulunan son teknolojiye sahip Novartis genel merkezinde buluşturacak etkinliğe Türkiye’den 3 kişi katılabilecek.

Tıp, doğal bilimler, işletme ve bilgi teknolojileri alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimi gören üniversite öğrencilerinin başvurabileceği program için son başvuru tarihi 3 Haziran 2016. Türkiye’yi temsilen BioCamp’e katılacak 3 genç; akademik mükemmellik, profesyonel deneyim ve müfredat dışı faaliyetleri dikkate alınarak seçilecek. Temmuz ayında açıklanacak BioCamp Türkiye temsilcileri, tüm masrafların Novartis tarafından karşılanacağı 4 günlük kampta unutamayacakaları bir deneyim yaşayacaklar.

Novartis’in ilaç keşif sürecine öncülük eden Novartis bilim insanlarıyla ve şirketin üst düzey yöneticileriyle buluşma, biyoteknoloji sektöründeki gelişmeleri ve zorlukları anlama, ilaç ve biyoteknoloji endüstrilerinde kariyer fırsatlarını keşfetme fırsatı sunan BioCamp, katılımcılara ayrıca bir biyoteknoloji firması kurup işletme konusunda ilk elden deneyim edinme ve dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli öğrencilerle tanışma fırsatı da verecek.

BioCamp’e katılmak isteyen öğrenciler; https://www.novartis.com.tr adresinden edinecekleri başvuru formunu doldurarak, İngilizce özgeçmiş ve katılmak isteme nedenini açıklayan İngilizce motivasyon mektubuyla birlikte başvurabilirler.

BioCamp hakkında

12 yıl önce ilk defa Tayvan’da düzenlenen BioCamp; gittikçe gelişerek dünyanın her yanından bilim ve işletme öğrencilerinin rekabetin son derece çetin olduğu bir iş çevresinde öğrenmek, fikir alışverişinde bulunmak ve birlikte çalışmak için bir araya geldikleri uluslararası bir platform haline geldi. Daha önce Tokyo, Hong Kong ve Massachusetts Cambridge kentlerinin ev sahipliği yaptığı BioCamp etkinliği bu yıl dördüncü kez Novartis’in İsviçre Basel’de bulunan en son teknolojiye sahip global genel merkezinde düzenleniyor. BioCamp’ın 2004 yılında ilk kez düzenlenmesinden bu yana Novartis 800’e yakın başarılı lisansüstü öğrenciyi yaşam bilimleri ve girişimcilikle tanıştırdı.