İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı Ödülleri Başvuruları Sürüyor

Kale Grubu’nun bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı Ödülleri için başvurular devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kale Grubu’nun, sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemek amacıyla 2017’den bu yana düzenlediği etkinliğe başvurular, 17 Mart’a kadar “ibrahimbodurodulleri.com” internet sitesi üzerinden yapılacak.

“Erken Aşama”, “İleri Aşama”, “İşbirliği” ve “Gençlik” kategorilerinde yapılacak tüm başvurular, Kale Grubu ve Impact Hub İstanbul ekiplerinden oluşan ön değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilecek. Bu süreci başarıyla tamamlayan adaylar, uluslararası ve ulusal sosyal girişimcilik alanındaki önemli isimlerden, sivil toplum ve iş dünyası liderlerinden oluşan seçici kurulun karşısına çıkacak. Kazanan adaylar, düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Erken Aşama kategorisinde, pilot uygulaması olan, yarattığı sosyal veya çevresel etkisi yaygınlaşma potansiyeli bulunan, girişimi en fazla iki yıldır aktif olan adayların başvuruları değerlendirilecek.

İleri Aşama kategorisinde faaliyet gösterdiği alanda sosyal veya çevresel sorunun çözümü için geniş çaplı bir değer önerisi sunan, 2023’ün başından itibaren 500 bin lira ve üzeri gelir elde etmiş veya minimum iki yıldır resmi olarak faaliyet gösteren girişimlerin başvuruları değerlendirmeye tabi tutulacak.

İşbirliği kategorisinde de girişimin, sosyal veya çevresel faydayı çoğaltmak amacıyla kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşu veya başka bir sosyal girişim/etki odaklı girişimle işbirliği yaparak geliştirdiği (tamamlanmış/tamamlanma sürecinde olan) projelere ilişkin başvurular kabul ediliyor.

Bu kategorilerin her birinde 250 bin lira maddi ödüle ek olarak, kazanan girişim, Kale Grubu ve Impact Hub Istanbul tarafından ekibe özel iş geliştirme ve yatırıma hazırlık desteğini alma hakkı elde edecek.

Gençlik kategorisi, sürdürülebilir kalkınma amaçlarına yönelik çözümler yaratmak üzere harekete geçmiş, tüm kurucuları 18-25 yaş arasında yer alan, henüz şirket kurmamış ve satış yapmamış, fikir aşamasında olan genç girişimci adaylarının başvurusuna açık. Kategori kazananına 50 bin lira tutarında tohum destek ödülü verilecek. Ayrıca, Social Impact Award Türkiye 24 programına geçiş ve program kapsamında kapasite geliştirme desteği sunulacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here