Alex Tapscott’un Kitabı Artık Türkçe

Kripto para işlem platformu Paribu, Paribu Reads çatısı altında yeni kitapları dilimize kazandırmaya devam ediyor. Alex Tapscott imzalı “İnternetin Bir Sonraki Ekonomik ve Kültürel Sınırının Haritasını Çıkarmak Web3” kitabı okuyucuyla buluşuyor.

İnternetin Bir Sonraki Ekonomik ve Kültürel Sınırının Haritasını Çıkarmak Web3’ün odak noktası nedir?

Alex Tapscott, bu kitabında web3’ün bize kazandırdığı sahiplik kavramıyla birlikte web3’ü finanstan oyuna, varlıklardan mülkiyete kadar çeşitli pencerelerden somut örnekler vererek açıklıyor. Yazarın bu teknoloji için ve bu teknolojiyle birlikte çalışması da konuyu son derece açık bir şekilde ele almasına sağlarken kolay bir okuma deneyimi de sunuyor.

Paribu, bugüne kadar beş kitabın dilimize kazandırılmasına öncülük etti. Bitcoin ve blokzincir hakkındaki temel bilgilerin kaynağı niteliğindeki Anthony Lewis imzalı “Bitcoin ve Blokzincirin Temelleri”, kapsamlı bilgileri yalın ve anlaşılır bir dille okuyucuya aktaran Turan Sert’in “Sorularla DeFi” kitabı, blokzincir teknolojisinin çok yönlülüğünü ve farklı alanlarda nasıl konumlandırılabileceğini örneklerle anlatan Alex Tapscott ve Don Tapscott’ın kaleme aldığı “Blokzincir Devrimi” ve son olarak geçtiğimiz sene Alex Tapscott’ın alanında uzman isimlerin kaleme aldığı yazıları derlediği “Dijital Varlık Devrimi” kitapları yayınlandı. Şimdi de Alex Tapscott’ın son kitabı İnternetin Bir Sonraki Ekonomik ve Kültürel Sınırının Haritasını Çıkarmak Web3 raflarda. Basılı kitapların yanı sıra, geçtiğimiz yıl Turan Sert’in yalın diliyle DeFi kavramını ele aldığı “Sorularla DeFi” kitabının sesli versiyonu da Paribu Reads ile yayınladı.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here