2 Bin Gencin İstihdamı İçin İmzalar Atıldı

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR Batman İl Müdürlüğü tarafından “Haydi Gençler İşbaşına” isimli yeni bir proje için, projeye destek veren paydaşlarla imza töreni yapıldı.
Rektör Prof. Dr. Uluçam, projenin önemine dikkat çekerek “Batman Üniversitesi olarak böyle önemli bir projede yer almak bizim için önemlidir. Öğrencilerimiz için de önemsediğimiz bu proje kapsamında meslek edinmek isteyen 2 bin genç iş imkânı elde etmiş olacaktır. Bu projeyi önemsiyoruz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Üniversitemizde okuyan öğrencilerimizin yüzde 85’i bu bölgenin gençleridir. İşsizlik, kentimiz ve bölgemiz açısından önemli sorunların başında yer almaktadır.” dedi.
İŞKUR Batman İl Müdürü Besim Eviz, proje paydaşlarına teşekkür ederek, “Üniversite gençliğinin çalışma hayatında pratik yapmasını önemsiyoruz. Dolayısıyla teoriyi, sizden akademik olarak öğreniyorlar. Pratiği de buradaki değerli iş adamlarından öğrenecekler. Sonuç olarak bu projenin temel amacı teoriyi pratikle birleştirerek öğrencileri iş dünyasına adapte edebilmektir. 2015 yılında ‘Bin Genç, Bin İşveren İstihdamda Buluşma Projesi’ sonrasında 2016 yılında ise ‘Haydi Gençler İşbaşına’ projesi ile özellikle hedef kitle arasında Üniversite Mezunları, Üniversite Öğrencileri, Açık/Örgün Orta Öğretim mezunları başta olmak üzere meslek edinmek ve çalışmak isteyen 2 bin gence iş imkânı sağlanmış olacak. Batman adına da önemli bir projedir.” diye konuştu.
22 Milyon TL’lik bütçesi ile ‘Haydi Gençler İşbaşına’ projesinin ortakları arasında BSMMMO, Batman Üniversitesi, BATSO, ESOBB, ASKON, MÜSİAD ve TÜMSİAD gibi önemli kurum ve kuruluşları da yer alıyor.