Seyahat Dünyasına Yön Verme Şansı Yakalayın!

Skyscanner, sektöre yenilik getirecek “Build with Skyscanner” adlı bir yarışma düzenliyor. Türkiye’den de başvuruların yapılabileceği yarışma kapsamında, katılımcılardan inovatif bir seyahat yazılımı geliştirmeleri bekleniyor. Kazanan projenin sahibi, bir hafta boyunca Skyscanner’ın kurucusu ve CEO’su Gareth Williams’ın koçluğunda, firmanın merkez ofisinde çalışma şansına sahip olacak.

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da hayatı kolaylaştıran, dünyanın önde gelen seyahat arama motoru Skyscanner, seyahat dünyasına yenilik getirecek “Build with Skyscanner” adlı bir yarışma düzenliyor. Genç programcılara ve işletmecilere ilham verecek ve Kasım ayına kadar sürecek olan yarışma kapsamında, katılımcıların API (Uygulama programlama arayüzü) kullanarak yeni bir web yazılımı ya da mobil aplikasyon geliştirmeleri isteniyor.

Özellikle genç ve yenilikçi şirketler ile ürün geliştiricilerin ilgisini çekecek olan yarışma, seyahat dünyası için çığır açacak projeyi seçmeyi hedefliyor. yarışma sonucunda seçilecek ürünün, seyahat dünyası için çığır açan ürünlerden biri olması hedefleniyor. Skyscanner’ın B2B birimi Skyscanner For Business uçuş, otel ve araba kiralama özelinde pazardaki en esnek entegrasyonları ve özellikleri sunan üç farklı API ile seyahat çözümlerinde fark yaratıyor. Katılımcılar da Skyscanner’ın dünyaca ünlü Travel API’sni kullanarak yenilikçi bir seyahat ürünü geliştirmek için gerekli olan veriye kolayca ulaşabiliyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök, merakla beklenen yarışmayla ilgili “Seyahat dünyasında çığır açacak ürünlerin geliştirilmesini sağlayacak ve genç program ve ürün geliştiricilerine ilham verecek bu yarışmayı düzenlemekten dolayı çok mutluyuz. Yeniliklere ve yeni ürünlere açık olan seyahat sektöründe, doğru motivasyon ve fikir ile inovatif ürünlerin geliştirilmesi için çok fazla fırsat var. Türkiye’den de program ve ürün geliştiricilerin katılabileceği yarışma sonucunda kazanacak ürünün, seyahat dünyasında çığır açmasını bekliyoruz.”

Kazanan projenin sahibi, bir hafta boyunca Skyscanner’ın kurucusu ve CEO’su Gareth Williams’ın koçluğunda, firmanın merkez ofisinde çalışma şansına sahip olacak. Yarışmaya katılmak isteyenler katılım koşullarına http://en.business.skyscanner.net/buildwithskyscanner linkinden ulaşabilirler. İlgilenenler ayrıca sosyal medyadan @skyscannertools ve #BuildwithSkyscanner yoluyla yarışmanın ayrıntılarına ulaşabilirler.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.