Sabancı Üniversitesi’nden yeni bir uluslararası adım: Columbia Business School işbirliği

Sabancı Üniversitesi, Executive MBA Programı için Columbia Business School ile işbirliğine imza attı

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, 100 yıllık geçmişiyle dünyanın önde gelen yönetim bilimleri okullarından Columbia Business School (CBS) Executive Education ile işbirliği yaptı.

İşbirliği kapsamında Sabancı Üniversitesi Executive MBA öğrencileri New York’ta, CBS’te iki haftalık liderlik programına katılacaklar.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Columbia Business School arasındaki bu işbirliği sayesinde; Sabancı Üniversitesi Executive MBA öğrencileri, New York’ta iki haftalık liderlik programına katılacaklar. Katılımcılar, CBS Öğretim Üyelerinden liderlik dersleri alacak; iş dünyasının merkezi New York’ta yapacakları şirket ziyaretleriyle küresel iş dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

İşbirliği için ilk adım, Columbia Üniversitesi’nde, 6 Mayıs 2016 Cuma günü gerçekleşen imza töreni ile atıldı. İmza törenine, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Rektör Prof. Dr. Nihat Berker, Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Ülengin, Columbia Business School Dekanı Glenn Hubbard ve Columbia Business School Executive Education Dekan Yardımcısı Mike Malefakis katıldılar.

“Executive MBA Programı katılımcılarının kariyerlerini birinci lige taşıyoruz”

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “Columbia Business School ile Yönetim Bilimleri Fakültemiz arasındaki bu anlaşma daha büyük başarılar ve uluslararası işbirlikleri için yenilikçi bir adımdır. Bu anlaşma sayesinde Yönetim Bilimleri fakültemiz, daha da güçlenerek, alanında bir mükemmeliyet ve cazibe merkezi olmaya devam edecektir. CBS Business School ile yaptığımız bu işbirliğiyle Executive MBA Programı katılımcılarının kariyerlerini birinci lige taşıyoruz. Türkiye’deki iş dünyası liderlerinin bu fırsattan en iyi şekilde faydalanarak yüksek kazanımlar elde edeceğine eminim.” dedi.

1462946770_Foto2Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Ülengin, “Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi, üniversitemizin kuruluşundan bu yana Türkiye’nin önde gelen yönetim bilimleri fakülteleri arasında yer almaktadır. Fakültemiz, eğitim kalitesini uluslararası boyutta kanıtlayarak AACSB Akreditasyonunu almış ve Financial Times’ın en iyi Executive MBA programları sıralamalarına girmiştir. Bundan sonraki hedefimiz, bu tür uluslararası işbirlikleriyle, bölgesel liderliğe ulaşmaktır. Günümüz iş dünyasında üst düzey yöneticilerden beklenen, sadece kendi ülkelerini ve buradaki iş atmosferini yakından tanımaları değil, küresel çapta yetkinliklere sahip olmaları ve deneyim kazanmalarıdır. Bu işbirliği sürecindeki akademik bilgi, yerel ve bölgesel tecrübe paylaşımı her iki fakülte için vizyon açıcı olacaktır. Bu uluslararası deneyim, hem katılımcılar hem de kurumlarımız için benzersiz öğrenim fırsatları doğuracaktır. Yönetim Bilimleri Fakültesi olarak, bundan sonra da öğrencilerimiz için en doğru yatırımları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Columbia Business School Executive Education Dekan Yardımcısı Mike Malefakis ise şunları söyledi: Columbia Business School Executive Education bölümü olarak, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi ile işbirliği fırsatı yakalamış olmaktan çok mutluyuz.Sabancı öğrencilerine, dünyaca tanınmış kanaat önderlerini içeren kadromuzdan eğitim alma, dünya ticaretinin merkezinde iş dünyasının liderleriyle tanışma imkanı sunacağız.Bu şekilde Türkiye’deki yöneticilerin buradan öğreneceklerini Türkiye’de veya kariyerlerini sürdürebilecekleri herhangi bir yerde uygulamaya geçireceğini umuyoruz.”

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.