CEO’lar Kampüsteydi!

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde  TEB ana sponsorluğunda gerçekleştirilen CEO’lar Kampüste organizasyonu dev şirketlerin CEO’larını öğrencilerle buluşturdu.

İFMED tarafından amfiweb.net ve Kariyerim Dergisi işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyonun konuşmacıları arasında TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener,

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, KPMG Türkiye Başkanı Ferruh Tunç ve Anadolu Efes D.Avrupa ve BDT Grup Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş yer aldı.

DSCF124899

 

Organizasyonda ayrıca İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu 3 belediye başkanının katılımı ile “Yerel Yönetimlerde İşletmeliler” başlıklı bir panel de düzenlendi. İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Pekdemir tarafından yönetilen panele Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Zeytinburnu Belediye Başkanı  Murat Aydın, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı. Konuşmacı belediye başkanları İşletme Fakültesi mezunu olmalarının ve işletme eğitimi almalarının yerel yönetimlerdeki başarılarında çok önemli etkisi olduğunu belirttiler. Medyanın da yoğun ilgisini gören panel sonrası belediye başkanları öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

42 70

CEO’lar Kampüste organizasyonun ilk konuşmacısı olan Ümit Leblebici kendi hayat hikayesini de kapsayan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda hayatta başarının nasıl elde edilebileceğini de anlatan Leblebici, hayatta karşılaşılan zorlukların bazen yeni fırsatların habercisi olabileceğinin altını çizdi.

110 117

Sani Şener ise öğrenciler tarafından ilgiyle izlenen konuşmasında ülkemizin uluslar arası rekabette aldığı mesafeye değinerek TAV’ın global başarısının nasıl gerçekleştirildiğini anlattı. Şener aynı zamanda başarı için çalışmanın önemini ve ülkemiz insanının çok çalışması gerektiğini ve böylelikle çok büyük fırsatlar yakalayıp, diğer ülkelerle aramızdaki mesafeyi kapatabileceğimizi anlattı.

 

Aynı zamanda ödüllü bir şair de olan Ferruh Tunç ise konuşmasında iş yaşamında başarı yanında farklı alanlarda da insanın kendini gösterebileceğini, iş yaşamının insanın farklı yeteneklerini ortaya koymasının önünde bir engel olamayacağını öğrencilere anlattı.

78DSCF1825125

Organizasyonun son konuşmacısı olan Tuğrul Ağırbaş ise mezun olduğu okulun öğrencileriyle bir arada olmanın kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek mezuniyetten itibaren kariyerinin nasıl şekillendiğini, iş yaşamı ve özel yaşam arasında doğru dengenin başarıyı desteklediğini anlattı. Ağırbaş aynı zamanda Anadolu Efes’in Rusya ve BDT ülkelerindeki başarısının nasıl sağlandığını da öğrencilere anlattı.

 

Organizasyonda katılımcı öğrenciler arasında yapılan çekilişlerle 1 adet S7 edge telefon, 6 adet tablet, Vialand biletleri ve Pamukkale otobüs biletleri dağıtıldı.

 

Organizasyonun sonundaki S7 hediye çekilişi Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak tarafından gerçekleştirildi.