Bir Japon Bir İngiliz Üniversitesi Güçbirliği Yaptı

Manchester Üniversitesi ve Osaka Üniversitesi yeni bir stratejik ortaklığın başlatıldığını duyurdu.

Manchester Üniversitesi ile Osaka Üniversitesi arasında yapılan anlaşma, Andy Burnham ve Hideyuki Yokoyama tarafından imzalanan belediye başkanlığı Mutabakat Zaptı ile aynı gün başlatıldı.

Manchester Üniversitesi ve Osaka Üniversitesi ortaklığı hakkında 

Yeni ortaklık, hali hazırda belirlenmiş tamamlayıcı ilgi alanları ile araştırma katılımının artmasını teşvik edecek.

İlgili hükümetlerin araştırma ve yenilikçi önceliklerini yansıtan tematik araştırma alanları aşağıdaki gibidir:

  • Çevresel sürdürülebilirlik,

  • Gelişmiş malzemeler,

  • Biyolojik bilim,

  • Kuantum teknolojileri. 

Osaka Üniversitesi Uluslararası İlişkilerden (Eğitim) Sorumlu Başkan Yardımcısı Profesör Beverely Yamamoto şunları ekledi: “Bu, Manchester Üniversitesi ile Osaka Üniversitesi arasındaki ortaklıkta heyecan verici yeni bir sayfadır. Yeni bir stratejik ortaklık düzeyine geçerken, ortak araştırma profillerimizi büyük ölçüde geliştirmek için yeni araştırma finansmanı kaynaklarını belirlemek ve güvence altına almak için birlikte çalışabileceğiz.”

Bilim ve yenilik bağlarının güçlendirilmesi 

Birleşik Krallık ve Japon hükümetleri, iki ülkenin uzun süredir devam eden Bilim ve Teknoloji Anlaşmasını Mayıs 2023’te yenilemeyi kabul ettikten sonra bilim ve yenilik bağlarını güçlendirme konusundaki kararlılıklarını kanıtlamış oldular.

Birleşik Krallık’ın Uluslararası Bilim Ortaklıkları Fonu ve Japonya Bilimi Destekleme Derneği finansman programları gibi fırsatlar iş birliğini destekleyecektir.

Manchester Şehir Meclisi Lideri Meclis Üyesi Bev Craig şunları söyledi: “Manchester, önde gelen ve yenilikçi bir ekonomi olan Japonya ile daha yakın ilişkiler kurmayı karşılıklı yarar sağlayan bir fırsat olarak kabul ediyor ve Manchester Üniversitesi’nin oynayacak önemli bir rolü var. Biz dışa dönük bir şehiriz ve burada sahip olduğumuz akademik uzmanlığı Osaka’da mevcut olan bilgilerle birleştiren böyle bir iş birliği, araştırma uzmanlıklarımızı güçlendirecek ve inovasyon için yeni yollar açacaktır.”

Kaynak: innovationnewsnetwork.com

PAYLAŞ
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki kampüslerden haberler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here