Akdeniz Üniversitesi’nden Sürdürülebilir Turizm Kongresi

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi, 28-30 Nisan 2016 tarihinde Antalya Adrasan’da “II. Ulusal Sürdürülebilir Turizm Kongresi” ne ev sahipliği yapacak.
Turizm sektörü paydaşları, turizm akademisyenleri ve farklı disiplinlerden akademisyenlerin görüşlerini ve değerli bilgilerini bir araya getirerek sürdürülebilir turizm alanında bilim dünyasına katkı bulunmak amacıyla gerçekleştirilen Ulusal Sürdürülebilir Turizm Kongresi’nin bu sene ikincisi gerçekleştirilecek.
28-30 Nisan tarihleri arasında Adrasan’da düzenlenecek olan kongre ile akademisyenler, sektör temsilcileri, kamu kurumu temsilcileri ve diğer turizm paydaşlarının katılımı ile birlikte güncel turizm konularının sürdürülebilir turizm yaklaşımı rehberliğinde ele alınması, paydaşların görüşleri doğrultusunda turizmin sürdürülebilirliğine zarar verecek uygulamaların tartışılması, çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve turizm paydaşlarının sürdürülebilir turizm yaklaşımı ile ilgili farkındalıklarının ve işbirliği olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.