Sakıp Sabancı Araştırma Ödülleri 10 Nisan’da Açıklanıyor

Sabancı Üniversitesi tarafından her yıl verilen ve sosyal bilimler alanında Türkiye’deki ilk ve tek uluslararası ödül programı olan Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nin 2023 yılı konusu “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl Dönümü: Teori ve Uygulamada Cumhuriyetçilik” olarak belirlendi.

10 Nisan 2004 tarihinde aramızdan ayrılan Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı Sakıp Sabancı’nın fikir ve değerleriyle anılacağı Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nde, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü olmasından hareketle, Cumhuriyet ve Cumhuriyetçilik kavramları üzerine yapılmış özgün çalışmalar ve yılın temasına uluslararası alanda en önemli katkıyı sağlayan bir bilim insanı ödüllendirilecek.

18 yıldır düzenlenen Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri; “Türk ve İslam Sanatı, Türkiye’nin tarihi, ekonomisi, sosyolojisi” konularında her yıl farklı bir başlık altında yapılan özgün çalışmaları değerlendirmeye alıyor. Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve İstanbul Politikalar Merkezi liderliğinde yürütülen ödül programına şimdiye kadar dünyanın 35 ülkesinden 500’den fazla başvuru oldu.

10 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 18.00’de başlayacak Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri ve Anma Töreni’ni Sabancı Üniversitesi Youtube kanalından canlı olarak takip edilebilir.

PAYLAŞ
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki kampüslerden haberler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here