KWORKS’ün Hızlandırma Programı Başvurusu İçin Son Gün 21 Nisan

Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS, yeni dönem “Hızlandırma ve ÖnHızlandırma Program”ı için başvuruları almaya başladı. Yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimcilerin katılabileceği ‘Hızlandırma Programı’na başvurular, 21 Nisan 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

Koç Üniversitesi’nin vizyonuyla uyumlu şekilde üretilen yeni bilginin toplumda faydaya dönüşmesini hızlandırmayı amaçlayan Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi KWORKS, bu yıl dördüncüsünün düzenleneceği ‘Hızlandırma ve Ön Hızlandırma Programı’ için başvurular başladı. http://kworks.ku.edu.tr/basvuru adresinden 21 Nisan 2019 tarihine kadar başvuruların yapılacağı ‘Hızlandırma Programı’na yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimciler katılabilecek.

Hızlandırma programı, girişim fikrini doğrulamış, şirketleşmiş ya da şirketleşmeye yakın, ürün-pazar uyumunu çalışan girişimcilere uygun destekler sunarken, ön hızlandırma programı ise girişim fikrinin pazar ve teknoloji doğrulaması üzerinde çalışan girişimler için destekler sunacak.

Kolay İK ve Botanalytics gibi aldıkları yatırımlarla öne çıkan girişimleri mezun eden KWORKS, yeni dönemde de büyüme ve yatırım alma potansiyeli yüksek girişimlere destek vermeyi hedefliyor. Teknolojik odak alanına dijitalleşmeyi alan KWORKS yapay zeka, makine öğrenmesi, büyük veri, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, bulut bilişim gibi teknolojileri kullanarak dijital dönüşümü hızlandıracak girişimleri programlarına katılmaya davet ediyor. Pazar odak alanlarında ise bu teknolojilerin uygulanabileceği ulaşım, lojistik, finans, eğitim, sağlık, enerji, perakende, gıda, tarım, savunma gibi pazarlardaki ihtiyaçlara çözüm sunan yenilikçi girişimlerin başvuruları KWORKS’ün önceliğinde olacak.

Hızlandırma ve Ön Hızlandırma programına ilişkin değerlendirmede bulunan KWORKS Direktörü Dr. Mahmut Özdemir, yüzlerce başvuru içinden sadece 6 girişimi hızlandırma programına 6-10 arası girişimi de ön hızlandırma programına seçtikleri için, başvuru yapan girişimlerin başvurularında çok net bir şekilde mevcut performans göstergelerini ve geleceğe yönelik hedeflerini anlatmaları gerektiğini belirtti. Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “KWORKS, programlarına kabul edilen girişimlere Türkiye’nin en kapsamlı ve girişime özelleşmiş destek paketlerinden birini sunuyor. Merkezi konumdaki Şişli kampüsünde çalışma alanı, alanlarında uzman mentorlara erişim, girişimlerin farklı aşamalardaki ihtiyaçlarına özel tasarlanan eğitimler, Amazon, Microsoft, Koç Sistem gibi paydaşlardan teknolojik altyapı desteği, melek yatırımcılara ve girişim sermayedarlarına erişim ve Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’ndeki ortak çalışma alanından yararlanma gibi desteklerden programlara kabul edilen girişimciler yararlanabilecekler” dedi.

Girişimcilerin program kapsamında, Turkcell, Microsoft ve Amazon gibi önemli çözüm ortaklarının sunduğu desteklere erişim imkanı da yakalayacaklarını aktaran Dr. Mahmut Özdemir sözlerine şöyle devam etti: “Arçelik, Inventram, Yapı Kredi, Koçfinans, Koç ZER, Eczacıbaşı veTOFAŞ gibi Türkiye’nin önde gelen kurumlarının yöneticileri ile de bir araya gelme olanağı bulacak. Ayrıca, her sene olduğu gibi 2019 yılında da KWORKS Demo Day’de girişimciler yatırımcı ve kurumsal iş ortaklarına sunum yapmak için sahneye çıkacak.”

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here