Insurtech Demo Day’de Kazanan Startuplar Belli Oldu!

InsurTech ev sahipliğinde, Yıldız Teknopark’ın desteğiyle yapılan ilk etkinlik olan Online InsurTech Demo Day yapıldı. Quick Sigorta sponsorluğunda yapılan ve 100başvurunun alındığı yarışmada aynı puanı alan veri analizi ve yapay zeka startupı ‘Lumnion’ ile risk dağıtım çözümü olan ‘CoSure’ birinci oldu. InsurTech Demo Day’de fiyat analizi yapay zeka çözümü ‘B2Metric.AI’ ikinci olurken, video asistan hizmeti veren ’11 Sight’ ise üçüncülüğe hak kazandı.

Türkiye’nin en başarılı teknoparkı Yıldız Teknopark tarafından 2019’da sigorta sektöründeki startup’ları desteklemek amacıyla kurulan InsurTech Hub, eylül ayı boyunca sigorta sektörüne yönelik planlandığı etkinliklerin ilki olan Online InsurTech Demo Day’i gerçekleştirdi.10 Eylül’de, Quick Sigorta sponsorluğunda gerçekleşen ‘Online InsurTech Demo Day’ yarışmasında aynı puanı alan veri analizi ve yapay zeka startupı ‘Lumnion’ ile risk dağıtım çözümü olan ‘CoSure’ birinci koltuğuna birlikte oturdu. Fiyat analizi yapay zeka çözümü ‘B2Metric.AI’ ikinci olurken, video asistan hizmeti veren ’11 Sight’ ise üçüncülüğe hak kazandı.

NASIL YAPILDI?

AcerPro Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ve Quick Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, Şirket Ortağım Partneri Adem Duman, APY Ventures’ten Mustafa Keçeli’nin yarışma jürisinde yer aldığı bu etkinlikte ön elemeyi geçen 10 insurtech girişimcisi 5 dakika içerisinde ürünlerini tanıttı.

InsurTech Hub Genel Müdürü Emre Kutlu ”Kazananlar, Dijital Insurtech Zirvesi’nde dünyanın her yerinden gelen insurtechler ile birlikte yarışacaklar ve kendilerini tüm dünyaya tanıtabilecekler”dedi.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here