Evinizden Mağaza Mağaza Gezmenin Yeni Yolu: Instagram

Bugün sizlere son zamanlarda yaygınlaşan, biz kadınların da alışverişte işine gelen bir konudan bahsedeceğim.

Çoğu blogger olan ya da kendi işinde çalışan, internet ile ilgilenmeyi seven hanımlar instagram hesabı açıyorlar. Amaç şu; insanlara oturdukları yerden indirimleri haberdar etmek, onların pek de yorulmadan gezmesini sağlamak. Sayfalarda herhangi bir ürün satışı yok, sadece postlarla veya hikayelerle insanların bilgi edinmeleri onlar için yeterli oluyor.

Bu da şöyle işliyor, admin bu iş için açılan instagram hesabı için mağaza mağaza geziyor, gezmeye çıktığında ya da katalogdan gördüğü ürünlerin fotoğraflarını, kodlarını, fiyatlarını çekiyor ve gönderi olarak paylaşıyor. Markaları üzerine etiketliyor, böylece hangi mağazada ne zaman nerede indirim var, şuan insanlar en çok hangi indirimi konuşuyor, takip ediyor hepsini görebiliyorsunuz. Aslında bunu mağazaların online kataloğuna bakarken de yapabilirsiniz, ama bu instagram hesapları daha pratik çünkü sayfaya girdiğinizde tek yapmanız gereken şey hikaye-gönderi ilerletmek için parmağınızla tıklatmak.

Ayrıca sürekli gönderi olarak değil hikaye olarak da paylaşılıyor. Örneğin ben bugün alışveriş yapmaya çıktığımda güzel bir elbise görüyorum ve beğeniyorum. Bunun fotoğrafını, kodunu fotoğraf çekiyor markasını da üstüne etiketliyorum, sayfanın kurucusuna mesaj olarak atıyorum o da bunu ekran görüntüsü alarak hikayesinde öylece paylaşıyor. Böyle okuyunca çok uzun gelebilir ama aslında çok pratik. Böylece Türkiye’nin her yerinden insanlar birbirlerine ulaşabiliyor, gönderileri görüp bilgi alıyorlar. Yerlerinden hiç kalkmadan mağaza mağaza gezmiş oluyorlar. Ayrıca her keseden insana hitap ediyor, Fendi’den Defacto’ya kadar geniş bir yelpazeye sahip.Her çeşit insana göre çeşit çeşit ayakkabılar, kıyafetler,  elbiseler, makyaj ürünleri ve daha onlarcası paylaşılıyor.

Ayrıca işlerini çok ilerletmiş hesap kurucularına farklı markaları tanıtmaları için teklif geliyor, böylece onlar para kazanmış oluyor, markalar da kendini başka insanlara tanıtarak müşteri çekiyor böylece iki taraf da karda olmuş oluyor.

Bu sayfaların erkekler için olan versiyonları daha azınlıkta. Şimdi ise bu sayfalara genel olarak göz atalım:

Sayfa ismi: shopthetrendy

Kurucusu Buket Güler. Şuan instagramda 316k takipçiye sahip, aktif olarak her gün hikaye ve gönderi paylaşıyor bu da onun takipçi sayısını arttırmasını sağlıyor.Oldukça başarılı biri, bu işi iyi yapıyor.

  

 

                       

 

                     

 

Sayfa ismi : shopthetrendyman

Bu sayfanın da kurucusu Buket Güler.Henüz 11.3 k takipçisi var. Erkekler için kurulmuş bir sayfa, bu sayfanın da gelişmesi yine gönderilerin aktifliğine bağlı oluyor.

   

 

Sayfa ismi : shoppingpearls

Kurucusu Merve D. Bu instagram hesabının şuan 221k takipçisi var. Admin ayrıca makyajtavsiyemblog’un da kurucusu.Böyle işlerle ilgilenmeyi seviyor.

 

Sayfa ismi : balooun .

210 k takipçisi var, bu hesap da diğerleri gibi parlak gözüküyor.Son olarak da bu sayfanın hikayelerinden kesitlerle bitireyim, instagram bu ve bunlar gibi yüzlerce hesaba sahip.

                            

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here