BOZOK ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS ALANINA GÖLET

Bozok Üniversitesi, Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü iş birliğinde kampus alanına gölet yapılacak.
Bozok Üniversite Rektörlüğünün talebi üzerine, Bozok Üniversitesi kampüs alanının yeşillendirilmesi, bahçe sulama ve uzun yıllar su ihtiyacını karşılamak amaçlı bir gölet oluşturulması için Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürü Hayrullah Çoşkun, Yozgat 123. Şube Müdürü Metin Üstünkaya ve beraberindeki heyet arazi üzerinde incelemelerde bulundu. İncelemelere Rektör Prof. Dr. Salih karacabey, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkan Vekili Ayhan Palaz da eşlik etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürü Hayrullah Çoşkun, “Üniversite yönetiminin, üniversite yerleşkesindeki yeşil alanların sulanması adına bir gölet yapılması hususunda talepleri olmuştu. Konuyu mühendis arkadaşlarımızla birlikte yerinde inceledik. Üzerinde detaylı olarak da çalışacağız. Hayırlısıyla güzel bir iş yapmak için düğmeye bastık. DSİ olarak bu hayırlı işe imza atabilirsek ne mutlu bize” dedi.
Rektör Prof. Dr. Karacabey’de gölet yapımı projesinin üniversitenin uzun yıllar su ihtiyacını karşılamak amacıyla önemle üzerinde durdukları bir konu olduğunu belirterek, “Zemin çalışması ve yer etüdü için DSİ’den yardım istedik. Üniversitemiz kampüs alanının daha estetik ve imrenilen bir kampüs hüviyetine kavuşturulması açısından da gölet, önemli bir çalışma olacak.” diye konuştu.