Bahçeşehir Üniversitesi Covid-19 Kararlarını Duyurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de hayatı olumsuz etkileyen pandemi süreci ile ilgili Bahçeşehir Üniversitesi olarak Tıp Fakültemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültemiz liderliğinde olan Bilim Komitemizin çalışmaları doğrultusunda 18 Kasım 2020 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında alınan kararlarımızı paylaşmak isteriz.

Alınan tüm bu önlemler öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve çalışanlarımızın sağlığının korunması amacını taşımaktadır.

  • 31 Aralık 2020 tarihine kadar tüm eğitim-öğretim faaliyetleri, öğrenci etkinlikleri ve öğrenci kulüp faaliyetleri, konferanslar, paneller, toplantılar çevrimiçi (online) ortama alınmıştır.
  • Akademisyenlerimizin çevrimiçi (online) eğitim kapsamında derslerini yürütmesi için evlerini veya ofislerini kullanmaları akademisyenlerimizin isteğine bağlı olarak düzenlenecektir. Akademisyenlerimiz dilerse evlerinden, dilerlerse kampüslerimizden faaliyetlerini sürdüreceklerdir.
  • Hibrit olarak başlayan uygulamalar, dersler, laboratuvar çalışmaları ve tüm uygulamalı çalışmalar ve stajlar 31 Aralık’a kadar online devam edecektir.
  • Tüm sınavlarımız, daha önce de belirtildiği gibi çevrimiçi (online) ortamda yapılacaktır.
  • Cumhurbaşkanlığı’nın kararına istinaden; 20 yaş altı öğrencilerimiz, 13:00 – 16:00 saatleri arasında HES kodu beyan etmek suretiyle üniversitemizin fiziksel imkânlarından yararlanabilecekler. Yaş kriterinin dışında kalan öğrenciler ise tüm gün boyunca kampüslerimizi kullanabileceklerdir.
  • BAU Barbaros Kütüphanesi sadece Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine açık olacak şekilde hizmet vermeye devam edecektir.
  • Kampüs içerisinde bulunan tüm kafeterya ve restoranlar, hizmetlerine 31 Aralık’a kadar ara vereceklerdir.
  • Kampüslerimiz belirlenen kriterler doğrultusunda 31 Aralık’a kadar açık olacaktır.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here