ABD’DEKİ HACKATHON FIRTINASI TÜRKİYE’DE İLK KEZ LİSELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

ABD’de Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton, Upenn, Boston ve Yale gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinde burslu okumak isteyen ve Türkiye’de binlerce öğrencinin bu hayalini gerçekleştiren IVY Learning öğrencilerine “IVY Hacks” ile bambaşka bir deneyimin kapılarını açıyor. IVY Learning Türkiye’de ilk kez “IVY Hacks” ile liselilere yönelik bir hackathon platformu kuracak. Platformda liseli öğenciler eğitimdeki sorunlara çözüm üreterek fikirlerini projeye çevirme fırsatı bulacak.

Türkiye’de binlerce öğrencinin başarısına başarı katmak ve öğrencilerin hem sosyal hem de zihinsel gelişimlerine önem vererek özel eğitim programları oluşturan IVY Learning dünyanın en prestijli üniversitelerine onlarca Türk öğrenciyi burslu yerleştirdi. IVY Learning, öğrencilerinin okul derslerinde ek başarı sağlamasının yanı sıra sosyal hayatlarında da fark yaratmaları için geliştirici aktiviteleriyle dikkat çekiyor. Bu aktivitelerden biri olan “IVY Hacks” ile Türkiye’de ilk kez lise düzeyinde öğrenciler (liseli hacker) bir hackathon platformunda takımlarıyla birlikte 36 saatlik bir kampta aralıksız çalışarak fikirlerini projeye dönüştürme fırsatı yakalayacak.

LİSELİLER İLK KEZ HACKATHONDA

IVY Learning, ABD’de başlayan hackathon fırtınasını ‘IVY Hacks” ile lise düzeyinde Türkiye’ye taşıyan ilk kurum. Liselileri hackathon heyecanında bir araya getirmek ve fikirlerini alanında uzman profesyonellerle birlikte projeye dönüştürmelerini sağlayan “IVY Hacks” tüm lise öğrencilerini takımlarını kurmak üzere bu heyecana davet ediyor. Hackathonda özellikle bir alan kısıtlaması olmamakla birlikte öğrenciler, fikirlerini ister bilgisayar programcılığı, yazılım geliştirme, grafik tasarım ve girişimcilik alanında, ister sosyal diğer alanlarda rahatlıkla geliştirebilirler. IVY Learning mezunları tarafından düzenlenecek hackathonda 36 saatlik bir çalışma kampında takımlar fikirlerini kendileri için hazırlanan özel atölyelerde geliştirirken heyecan dolu saatler yaşayacak. IVY Learning’in Levent Ofisinde düzenlenecek hackathona başvurular devam ediyor.

LİSELİLER EĞİTİMDEKİ SORUNLARA HACKATHONDA ÇÖZÜM ARAYACAK

“IVY Hacks” etkinliği boyunca öğrenciler 36 saatlik bir kampla eğitim sorunları ile ilgili fikirlerini projeye dönüştürecek. Alanında uzman birçok deneyimli ismin katılacağı “IVY Hacks” kapsamında atölyeler düzenlenerek yarışmacıların fikirlerini geliştirmesine katkı sağlanacak. Ayrıca yarışma süresince teknik soruları cevaplamak üzere, Columbia, MIT ve Yale gibi dünyanın seçkin üniversitelerinde okuyan mentorlar hazır bulunacak.

“IVY Hacks” hackathon etkinliği 13 Ağustos Cumartesi saat 09:30’da başlayacak ve 14 Ağustos Pazar saat 21:30’da sona erecek. Sadece lise öğrencilerinin katılabileceği etkinliğe başvurular 1 Ağustos Pazartesi 2016da sona erecek. Öğrenciler “IVY Hacks” başvurlarını http://ivyhacks.com/ adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak yapabilirler.

Başvurular sonrasında toplam 24 şanslı öğrenci hackathona katılmaya hak kazanacak. Fikirlerini yarıştıracak öğrenciler IVY Learning’in Levent’teki ofisinde 36 saat sürecek yoğun çalışma kampında hem liselilere yönelik düzenlenen ilk hackathona katılma hem de faydalı projeler geliştirme şansı yakalayacak. Kazanan öğrenciler 14 Ağustos Pazar 2016 akşamı düzenlenecek ödül töreniyle sürpriz hediyelerin sahibi olacak.

IVY Hacks Program detayı:

Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos 2016

Katılımcı Başvuruları Başlangıcı: 16 Haziran 2016

Kayıtlar ve Açılış: 13 Ağustos 2016 / Saat 09:30

Hack Başlangıcı: 13 Ağustos 2016 / Saat 12:00

Hack Bitişi: 14 Ağustos 2016 / Saat: 12:00

Sunumlar: 14 Ağustos 2016 / Saat 15:00

Ödül Töreni ve Kapanış: 14 Ağustos 2016 / Saat 19:00

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.