4. İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü, Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile gerçekleştirilen “İnsan Kaynakları ve Kariyer Günü’nün” 4.’sü düzenlendi.
KSÜ Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Görücü’nün moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Mado Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Atila Kanbur ile Çabasan Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu konuşmacı olarak yer aldı.
İlk sözü alan Atila Kanbur, Mado’nun markalaşma sürecini, 25 metrekare dükkândan uluslararası arenaya yolculuğunu paylaştı. Bir marka için en önemli unsurun sahiplenilir olması gerektiğini belirten Kanbur, yatırımın artması için bürokrasinin azalmasının gerekliliğini de vurguladı.
Şahin Balcıoğlu da iş ve meslek yaşamına ilişkin tecrübelerini katılımcılarla paylaşırken, işi severek yapmanın önemli bir unsur olduğunun altını çizdi. “Bizler yatırım yaparken sadece kendi geleceğimizi değil çocuklarımızın geleceğini de ipotek ediyoruz” diyen Balcıoğlu, “Yatırım yapmak ciddi bir ön çalışma gerektirir. Yatırım yapmak için kılı kırk yarmak gerekir” dedi. Balcıoğlu genç girişimci adaylarına seslenerek, “Kendinize güvenirseniz bütün engelleri aşarsınız” tavsiyesinde bulundu.
İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yılmaz ise konuyu akademik açıdan ele alarak iş bulma ve işe geçişte yaşanan zorluklar, işveren ve iş arayan açısından gerekli unsurlar, iş arayanın sahip olması gereken vasıflar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.