Türk Traktör’ün Staj Programı ‘Test Drive’ Dijital Ortama Taşındı

TürkTraktör’ün uzun yıllardır sürdürmekte olduğu ve büyük ilgi gören

staj programı ‘Test Drive’, bu yıl dijital ortama taşındı.

TürkTraktör, Test Drive staj programına, geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlamak üzere üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında öğrenimlerini sürdüren öğrencileri davet etti. Sürekli gelişim hedefiyle hayata geçirilen ve TürkTraktör’ün öğrencilere kısa ve uzun dönemli staj imkanı sunduğu “2020 Test Drive Online 2.0 Programı” için başvurular 15-16 Haziran 2020 tarihlerinde Dijital Koç Kariyer Fuarı’nda alındı.Program kapsamında başvuru, sınav ve mülakat süreçlerinin tümü dijital ortamda gerçekleşti.

Programda yer almaya hak kazanan öğrenciler ise stajlarını yine dijital ortamlar üzerinden yapılacak olan çalışmalarla tamamlayacaklar.

Dijital ortamda gerçekleşen başvurulara ilgi yüksekti

Toplanan başvuruların ardından öğrenciler yabancı dil sınavına ve mülakatlara katıldılar. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayanlar uygun fonksiyon ve projeler ile eşleştirilerek “2020 Test Drive Online 2.0 Programı”nın bir parçası oldular.

TürkTraktör İnsan Kaynakları Direktörü Osman Özdemir, geleceğin profesyonellerine henüz iş hayatına adım atmadan gerçek ‘bir test sürüşü imkanı’ tanıdıklarını söyledi: “Mart ayından bu yana tüm dünya ile birlikte ülkemizde de yaşanan pandemiyle beraber, diğer iş süreçlerimizi olduğu gibi, genç yeteneklere yönelik programlarımızı da dijital ortamlara taşıdık. Uzun yıllardır hayata geçirdiğimiz ve gençlere profesyonel iş hayatının farklı yönlerini deneyimleme imkanı sunduğumuz staj programımıza ilgi bu yıl da yüksek oldu. Toplam 750 öğrencimiz başvururken yapılan değerlendirmeler sonucunda 52 öğrenci 2020 Test Drive Online 2.0 Programı’nda yer almaya hak kazandı.”

Test Drive ile genç yeteneklerin iş hayatında gerçek bir ‘test sürüşü’ yapmaları sağlanıyor

2020 Test Drive Online 2.0 Programı kapsamındabu sene en çok başvuruyu üretim ve ilgili endüstriyel fonksiyonlar için aldıklarını da sözlerine ekleyen Osman Özdemir; “Online staj programımız 18.08.2020 ile 15.09.2020 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Stajyerlerimiz Ürün ve Ar-Ge, İnsan Kaynakları, Kalite, Kurum İçi Girişimcilik, Pazarlama, Satınalma, Satış Sonrası ve Üretim fonksiyonları tarafından belirlenen projelerde yer alacaklar. Bunların yanı sıra, projesini yürüttükleri fonksiyonun genel işleyişini öğrenecek, farklı fonksiyonlar hakkında bilgi sahibi olacak, çevrimiçi panellere katılacak ve kişisel gelişimlerini destekleyecek keyifli ve öğretici etkinliklere de dahil olacaklar.” diye açıkladı.

Özdemir, her konuda olduğu gibi gençlerin kariyerlerine yön verme konusunda da onlara bir katma değer sağlama yaklaşımıyla hareket ettiklerini ifade ederek ‘TürkTraktör çatısı altında yaptıkları stajları sırasında gençlerimiz hem çeşitli projelere dahil oluyor hem de farklı fonksiyonları görme ve izleme fırsatını yakalıyorlar. Programlarımızla genç yeteneklerin gelecekteki kariyerlerine yön verebilmek adına bilgi birikimi yapmalarına da katkı sağlamak bizler için çok önemli ve değerli” sözleriyle açıklamalarını tamamladı.

TürkTraktör’ün uzun dönem staj programları, üniversitelerin belirleyeceği akademik takvime göre başlayacak.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here