Uşak Üniversitesinde 2.Lojistik Zirvesi Gerçekleşti

Uşak Üniversitesi Uluslararası Lojistik Topluluğu tarafından,10 Aralık 2015 tarihinde 2. Lojistik Zirvesi düzenlendi.

Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleşen 2. Lojistik Zirvesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mesut Atasever moderatörlüğünde  başladı. Zirveye Ekol Lojistik Freight Forwarding & Exhibition Müdürü Mehmet Özal, Ekol Lojistik Ege Bölge Müdürü Sonnur Saatçioğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Denizcilik Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Soner Esmer, CEVA Lojistik Çözüm & Tasarım Şefi Ekim Şahan Dinç konuşmacı olarak katıldı. Zirveye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Ekol Lojistik şirketinin Freight Forwarding ve Exhibition Genel Müdürü Mehmet Özal ise deniz taşımacılığının yeni trendlerini, deniz yoluyla konteynırın ön planda olmasının avantajlarını ve dezavantajlarını öğrencilere anlattı.

Konferans katılımcılarından CEVA Lojistik Çözüm & Tasarım Şefi Ekim Şahan Dinç, lojistik sektörünün geleceğinden, lojistikte 2050’ye kadar neler olacağından, inovasyon ve gelecekteki farklılıkların neleri değiştireceğinden söz ederek gelecekte taşımacılıkta büyük kolaylık sağlayacak olan drone hava taşımacılığından da bahsetti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Denizcilik Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Soner Esmer ise deniz ticaretindeki güncel gelişmeleri aktardığı konuşmasında ayrıca ‘’Yük-Gemi-Liman’’ şeklinde üç aşamada gerçekleşen deniz ticaretinin ana unsurlarından ve gemilerdeki ticari gelişmeleri anlattı.