Üretken Yapay Zeka Gelişimi İçin Devler İşbirliğinde

Üretken yapay zeka (GAI) araçları üzerine yeni oluşturulan çalışma grubu, bu araçların potansiyelinden etkin bir şekilde yararlanmak için üye kuruluşlar arasındaki işbirliğini kolaylaştırmayı amaçlıyor. MIT’nin öncülüğünü yaptığı grubun üç temel hedefi var:

İlk olarak, üye şirketlerin kaynaklarını ve uzmanlığını bir araya getirerek üretken yapay zeka alanındaki araştırma ve geliştirme çabalarını ilerletmeye odaklanacak. Bu işbirlikçi yaklaşım, üyelerin inovasyonda ön sıralarda yer almasını, yeni yetenekler geliştirmesini ve müşteri deneyimlerini geliştirmesini sağlayacak.

İkincisi, çalışma grubu, üç aylık sanal toplantılar ve yüz yüze zirveler aracılığıyla bilgi alışverişi ve akran öğrenimi için bir platform görevi görecek. Üyeler, sürekli iyileştirme ve ortak öğrenme kültürünü teşvik ederek, üretken yapay zeka araçlarını kullanma konusundaki ilerlemelerini, zorluklarını ve en iyi uygulamalarını paylaşma fırsatına sahip olacak.

Üçüncüsü, araştırmalardan elde edilen bilgilerden ve katılımcı kuruluşlardan gelen geri bildirimlerden yararlanan çalışma grubu, üretken yapay zeka ile ilgili iş gücü geliştirme girişimlerini desteklemek için eğitim kaynakları geliştirecek. Bu kaynaklar, kuruluşların çalışanlarını bu araçları ekiplerine ve iş akışlarına etkili bir şekilde entegre etmeleri için hazırlamalarına ve yeniden eğitmelerine yardımcı olacaktır.

IBM, diğer şirketlerin yanı sıra, üretken yapay zeka bağlamında yeniden eğitim ve iş dönüşümü çabalarını ilerletme misyonuna katkıda bulunmak için çalışma grubuna katıldı. Sürekli öğrenmenin ve beceri geliştirmenin öneminin bilincinde olan IBM, hem çalışanların hem de işverenlerin büyüme zihniyetini benimsemesi gerektiğini vurguluyor.

Halihazırda faaliyet gösteren 40’tan fazla şirketin bulunduğu çalışma grubu, aralarında Google Inc., Fujitsu, PwC ve Raytheon gibi önde gelen isimlerin de bulunduğu çeşitli üyelerden oluşuyor. Grup, endüstri liderleri arasında işbirliğini ve bilgi paylaşımını teşvik ederek yeniliği teşvik etmeyi, zorlukların üstesinden gelmeyi ve çeşitli sektörlerde üretken yapay zeka araçlarının tüm potansiyelini açığa çıkarmayı hedefliyor.

Daha detaylı bilgi için adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here