Uludağ Üniversitesi’nde Geçme Notu Yükselecek!

Uludağ Üniversitesi’nden güz döneminde mezun olanlar diplomalarını törenle aldı. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde yapılan ve iki gündür devam eden diploma törenlerinde bugün de Fen Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi fen bölümlerinden mezun olanlar diplomalarına kavuştu.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, yönetim anlayışlarının bir gereği olarak Uludağ Üniversitesi’nde mezuniyet törenlerinde ilk kez gerçek diploma vermeye başladıklarını hatırlattı. Bir ülkenin kalkınmasında üniversitelerin ortaya koyduğu çalışmaların yadsınamayacağını ifade eden Rektör Ulcay, Uludağ Üniversitesi olarak 3. nesil üniversite vizyonuyla yola çıkmalarının altında da ülkenin ortaya koyduğu hedefler olduğunu vurguladı.

Törende geçme notu ile ilgili de konuşan Ulcay , “Hedeflerinden uzaklaştığına inandığımız yaz okulunu kaldırdık. Geçme notu 30-40’lardaydı 55-60 yaptık. Bir iki sene alışsınlar biraz daha yükselteceğiz. Aldığınız diplomanın ağırlığı olmalı ve diplomalar kolay alınmamalı. Niteliğini artırmamız gerek. Biraz zorlanabilirler ama Uludağ Üniversitesi bundan sonra kolay bir üniversite olmayacak. Başarılı olanı ödüllendireceğiz” dedi.