KMÜ, ÜÇÜNCÜ ULUSAL GENÇLİK TARTIŞMALARINA EVSAHİPLİĞİ YAPTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu ile Genç Sosyal Bilimciler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Üçüncü Ulusal Gençlik Tartışmaları kapsamında siyasi parti temsilcileri, akademisyenler ve çeşitli üniversitelerden öğrenci kulüpleri Karaman’da buluştu.
Genç Sosyal Bilimciler Derneği Başkanı Burak Öztürk yaptığı konuşmada dernek olarak yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi vererek gerçekleştirmeyi planladıkları projelerden bahsetti. Öztürk, bu tip organizasyonlarla katılımcıların birbirlerini dinleme ve anlama imkanı bulduklarını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gençler olarak sivil bir inisiyatif geliştirerek uzlaşma kültürünü egemen kılmak amacıyla gayret gösteriyoruz. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bizler millet olmanın önemini bilerek bir bütün olmalıyız. Milletleri millet yapan çok farklı değerler mevcut. Ülkemizin hangi şartlarda bu günlere geldiği hepimizin malumudur. Umarım program hepimiz için hayırlara vesile olur. Programın düzenlenmesinde emeği geçen, bize destek veren ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.”
Açılış konuşmalarının ardından ‘Türk Dış Politikasında Sıfır Sorun mu Sırf Sorun mu’ konulu ilk oturuma geçildi. Altı oturum halinde gün boyu süren programda Avrupa Birliği müzakere süreci, Arap baharı, yerel yönetimler, başkanlık sistemi, terör sorunu gibi konular ele alındı.