Kadınları Dijital Kariyere Yönlendirmek

Sydney Üniversitesi Business School çığır açan mezunlar olarak gördüğü üç mezununu Women in Digital Breakfast and Panel etkinliğinde okullarıyla buluşturdu.  O buluşmadan öne çıkan başlıkları haberimizde bulabilirsiniz. 
Business School Dekanı Profesör Leisa Sargent’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde okulun mezunlarından  Stevie-Ann Dovico, Elisa Chan ve Emily Bobis yer aldı.

Sidney Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Women Leading in Digital kahvaltısında Dekan Profesör Leisa Sargent , kadınların teknoloji sektöründeki işgücünün yalnızca yüzde 29’unu oluştururken, profesyonel ve teknik hizmetlerde ise kadınların işgücünün yüzde 48’ini oluşturduğuna dikkat çekti.

Women in Digital Yılın Yönetici Lideri ödülünü kazanan  Stevie-Ann Dovico “Erken başlamanız gerekiyor çünkü o zaman farklı türde konular, öğrenmek isteyeceğiniz şeyler ve gerçekten erkenden almak isteyeceğiniz ilginç zorluklar hakkında fikirlerinizi ve ne hissettiğinizi oluşturmaya başlıyorsunuz. Teknoloji, diğer tüm endüstriler gibi çeşitli beceri ve yeteneklere ihtiyaç duyar” dedi.

Yılın UX Lideri WID Ödülü’nü kazanan Elisa Chan’a göre, ekibinin Amazon Music’teki başarısı için karma bir beceri seti çok önemliydi. Chan “Dijital, yazılım mühendisliğinin ötesine geçiyor” başlığını verdi izleyenlere ve ekledi:  “Ürün tasarımı, kullanıcı deneyimi stratejisi ve araştırma, yüksek kaliteli dijital deneyimler geliştirmenin temel bileşenleridir. Bu rollerdeki kişiler, İnsan-bilgisayar etkileşimleri (HCI) veya İnsan merkezli tasarım (HCD) üzerine çalışabilirler ancak birçoğu mimarlık, endüstriyel tasarım, müşteri hizmetleri, topluluk yönetimi, psikoloji veya pazar araştırması gibi geçmişlerden gelir. Kariyer değiştirme fırsatı yakalamaya başladığında bu roller dijital ürün geliştirmede daha yaygın hale geldiğinde, ürünlerin daha kullanıcı dostu, daha sezgisel hale gelmesine ve son kullanıcının ihtiyaçlarıyla bağlantıyı geliştirerek daha iyi performans göstermesine yardımcı olacak.” dedi.

Compass IoT’nin kurucu ortağı Bayan Bobis, “Şüpheye düştüğünüzde bir şeyler yapın” dedi ve ekledi: 

“Fikirler harikadır, ancak uygulama her şeydir. Hangi seçeneği seçeceğinizden emin olmadığınızda, herhangi birini seçin. Ve sonra, işe yaramazsa daha sonra istediğiniz zaman dönebilirsiniz.”

 

Stev

PAYLAŞ
Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki kampüslerden haberler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here