İKÇÜ Öğrencileri İçin ‘Sosyal Market’ Açıldı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi – Türk Kızılay’ı Konak Şubesi iş birliğiyle İzmir’de bir ilk hayata geçirildi. ‘Sosyal Market’ ile giyim eşyaları, talep eden tüm ihtiyaç sahibi İKÇÜ öğrencilerine ücretsiz verilecek.
İzmir’de bir ilk
Türk Kızılay’ının diğer şehirlerde başarıyla hayata geçirdiği, hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturan Sosyal Market uygulaması, İzmir’de ilk kez İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi bünyesinde hayata geçirilecek.
Sosyal Market İKÇÜ öğrencilerinin hizmetinde olacak
Giysi Bankası ve Sosyal Market Merkezi faaliyetleri kapsamında, ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve teslim alınacak malzemelerin ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesi gibi işlemler, iki kurum arasında koordinasyonla ilerleyecek.
İş birliğine ilk adımın atıldığı protokolü, Türk Kızılay’ı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun ile İKÇÜ adına Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Akif Savaş imzaladı.
İKÇÜ SKS Daire Başkanı Akif Savaş, ihtiyacı olan üniversiteli öğrenciler ile onlara yardım etmek isteyen hayırseverleri buluşturacak projenin en kısa süreçte hayata geçirileceğini kaydetti.
Savaş, toplanılacak her yardımın bireylerin onurunu rencide etmeyecek bir biçimde gizli ve en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.
Türk Kızılay’ı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun ise Sosyal Market uygulamasının Kızılay için önemli bir konsept olduğunu şubeleri tarafından kurulan merkezlerin başarıyla hizmet verdiğini kaydetti.
Akkoyun, Sosyal Marketin kapasitesini gelecek yardımlar sayesinde artıracaklarını, sisteme kayıtlı olan öğrencilere sürekli yardımda bulunacaklarını dile getirdi.