Girişimcilerin Yeni Yıl Kararlarına Yardımcı Olacak Üç İpucu

Girişimcilerin yeni yılda markalarını güçlendirmek için neler yapabileceklerinden bahseden GoDaddy, yeni yıl kararlarına yardımcı olacak üç ipucu paylaştı.

GoDaddy (NYSE: GDDY), girişimcilerin markalarını güçlendirmeye yönelik yeni yıl kararları alırken onlara yardımcı olabilecek üç ipucu paylaştı. Yeni yıl kararlarının zamanlamasından ve öneminden bahseden GoDaddy, yeni yılda markanı güçlendirmenin faydalarına da dikkat çekti. 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Girişimciler, bu küresel pandemi döneminde, yeni yıla yeni ve güncellenmiş bir web sitesi tasarımı ile başlayabilir ve sosyal medyada da varlıklarını oluşturabilirler. Sürekli değişen bir dünyada olduğumuzu göz önünde bulundurarak, yeni yılda hangi stratejilerle hedef kitlelerine ulaşabileceklerini değerlendirirken, web sitelerindeki içeriği gözden geçirmeli, işletmelerini güncellemeli ve sürekli değişen müşteri profillerini yansıtmalılar.”GoDaddy’nin küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin markalarını potansiyel ve mevcut müşterilerle güçlendirmelerine yardımcı olması için yeni yıl kararlarında dikkate alabilecekleri üç ipucu şöyle:

1. Web sitenizi güncelleyin

Şu anda yapılacak en önemli şeylerden biri web sitenizi 2021 yılına hazırlamak. Marka değerini ve yeni trendleri desteklemek doğrultusunda, geçtiğimiz yılın popular ürünlerini 2021’de daha görünür kılmak için ürün ve hizmetlerinizi güncellemek iyi bir başlangıç olabilir. Bağlantılarınızın ve düğmelerinizin düzgün çalıştığından emin olmak için web sitenizin sayfalarını kontrol edin ve gerekirse yenilerini ekleyin. Daha fazla insana ulaşmanıza yardımcı olan sosyal medya hesaplarınıza ek olarak işletmenizin var olduğu tüm online platformları kontrol edin ve bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun. Eğer henüz yapmadıysanız, online güvenlik daha fazla önem kazanmaya devam ederken web sitenizi daha güvenli hale getirmeye yardımcı olması için web sitenize bir SSL sertifikası yüklemek önemlidir. Mobil cihazlar için optimize edilmiş ve güvenlik korumalarını içeren bir web sitesi tasarımı ile yeni bir yıla girmek, yıl içinde büyümenize yardımcı olur.

2. Müşterilerinizi hedefleyen daha fazla içerik oluşturun

Pazarlama içeriğini değerlendirirken, markanızın diğerlerinden nasıl farklılaştığını ve müşterilerinize sağladığınız faydaları ortaya koyabilmek için geniş çaplı fikirler yerine hedef kitlenize odaklanan bir pazarlama stratejisi uygulayın. Ürününüzü pazarlamak istediğiniz kitleyi belirleyin ve onlara uygun kampanyalar düzenleyin. Bu, hedef kitlenizle daha kolay iletişim kurmanıza ve yeni yılda büyümeye devam etmenize yardımcı olabilir. Hedef kitlenize ihtiyaç duydukları veya henüz ihtiyaç duyduklarını bilmedikleri ürünler hakkında fikir vermek için video pazarlamayı kullanmayı düşünebilirsiniz. Instagram ve Facebook canlı yayınları, canlı Soru-Cevap oturumları ve Instagram Hikayeleri gibi araçlarla ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

3. Müşterilerinizin niteliklerini yeniden değerlendirin

Yeni yıla girerken müşteri tabanınızı dikkatle incelemeye biraz aman ayırın.  Hedeflediğiniz müşterilerin kim olduğunu anlamak, yeni yılda alacağınız iş kararları için size birçok fikir verebilir. Müşterilerinizin ortak özelliklerini belirlemek ve satın alma davranışlarındaki değişiklikleri fark etmek, daha iyi performans gösteren pazarlama kampanyaları oluşturmanıza da yardımcı olur. Zaman harcadıkları sosyal medya kanallarını belirlemek, sizin de hangi sosyal medya kanallarında daha aktif olmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here