Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde “Başarılı/Başarısız” Not Sistemi Dönemi Başlıyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), yaşanmakta olan COVID – 19 pandemi süreci nedeniyle yalnızca içinde bulunduğumuz 2019 – 2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde Türkiye’nin saygın üniversitelerinde de kullanılmaya başlanan “Başarılı (CS) / Başarısız (CU)” not sistemini uygulama kararı aldı. DAÜ Senatosu, 30 Nisan 2020 tarihinde yaptığı toplantıda, gerek içinde bulunduğumuz sürecin öğrenciler üzerinde oluşturabileceği psikolojik travma, gerekse alışıla gelmiş eğitim düzeni dışında çevrimiçi (online) olarak sürdürmek zorunda kalınan derslerle ilgili olası sıkıntılardan kaynaklanabilecek öğrenci mağduriyetlerinin önüne geçmek veya en aza indirmek için sadece 2019 – 2020 Bahar Dönemi’nde uygulanmak üzere Başarılı / Başarısız not sistemini de kullanma kararı aldı.

7 Temmuz – 14 Eylül 2020 Arasında Talep Edebilecekler

Öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği bu sistemde, öğrenciler harf notlarını gördükten sonra belli kurallar dahilinde ve 7 Temmuz – 14 Eylül 2020 tarihleri arasında harf notu aldıkları derslerin notunu, bir kereye mahsus olmak üzere Başarılı / Başarısız sistemine dönüştürmeyi talep edebilecek.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here