Zeytinli Rock Festivali Rehberi

Zeytinli Rock Festivali Balıkesir-Edremit’te yapılır. Her sene dolu dolu geçen bu festivalde çoğunlukla üniversite öğrencileri yer alır. Bu sene festival Edremit Akçay Sahili’nde yapılacak, festival tarihleri ise şöyle: 29-30-31 Ağustos – 1-2 Eylül 2018 .

 

   

Biletix bu festivalin biletlerini ön avantajlı biletlerini satışa sunuyor, böylece öğrenciler karda olmuş oluyor.Bilet satışları hala sürüyor, fırsatı kaçırmadan almanızı tavsiye ederim. Ayrıca 1 alana 1 bedava fırsatları da oluyor denk gelirseniz gerçekten şanslısınız demektir.

Zeytinli 2018 Rock Festival kadrosu henüz bizlerle paylaşılmadı,dilerseniz geçmiş senelerde gelen sanatçılara göz atalım.

2017 festivalinde ana sahnede Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Moğollar, Pilli Bebek, Yeni Türkü, İskender Paydaş ve What da Funk sahnedeydi.

Yüzdeyüz Müzik Sahnesi’nde ise; Son Feci Bisiklet, Palmiyeler, Gökcan Sanlıman, Utepils, Opikap, Sweet Shadow, Sokak Lambası , Umut Utku yer almış, 2016 festivalinde ise Duman, Teoman, Manga, Athena, Cem Adrian gibi sanatçılar yer almış.

Ve daha yüzlercesi daha önceki yıllarda festivallerde şarkılar söylediler. Her sene kadro daha da genişleyerek güzelleşiyor.

    BULUTSUZLUK ÖZLEMİ-MANGA

                

Bu sene festival indirimli dönem fiyatı Kamp+Kombine 150 tl olarak belirlenmiş, sadece kombine fiyatı ise 120 tl. Festivalde herhangi bir oturma düzeni yok, etkinlikte yaş sınırı da yok her yaştan insan içeri girebiliyor. Ayrıca aldığınız biletler festivalin her günü için geçerli oluyor.

 

           

    Keşif Sahnesi

Ayrıca Keşif Sahnesi, sahnesinde yer alacak yetenekleri bekliyor. Henüz yeni başlatılan bir uygulama ile amatör gruplara da yer verildi. Yüzdeyüzmüzikekspres.com adresinden yaptıkları başvurularının kabul edilmesi sonrasında, ön elemeyi geçmiş olan gruplar, amatör şarkıcılar İskender Paydaş, Tarkan Gözübüyük, Aslı Gökyokuş, Umut Kuzey gibi jüri üyelerinin karşısına çıkarak yeteneklerini sergileyecekler. Katıldıkları ilden seçilecek 5 gruptan biri olmak üzere, amatör sanatçılar sahneye canlı performans sergilemek için çıkacaklar.Ayrıca bu yıl sahneye dış ülkeden geliş de serbest. Kazanan yarışmacılar Milyon Fest’in düzenlediği festivallerde yer alacak.

FESTİVAL ALANI KROKİSİ-2017

         

Biraz da genel bilgi verelim.Gördüğünüz gibi festival alanında ortak wc mevcut,yalnız çok kişi kullandığı için festival alanı dışındaki kasabalarda çay bahçeleri, kafelerde tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz, duş içinse denizde yüzerek rahatça temizlenebilirsiniz. Çünkü hepsini kullanmak için sıra beklemeniz gerekecek, ve mideniz alırsa tabii..

Festival alanında yemek imkanları çeşitli lakin tadlarının iyi olduğunu çoğunluk düşünmüyor,ayrıca temizlik açısından da hijyenik değil. Kasabada çokça yiyecek yerleri var, gidip oturduğunuzda telefonunuzu şarja takabilir, lavaboya girebilir ve karnınızı doyurabilirsiniz.

Powerbank taşınması şiddetle tavsiye edilir, o da biterse alanda şarj dolum makineleri mevcut.

Son olarak giyim konusunda ise akşamları serin olabilir ince bir hırkayı ve bolca temiz kıyafeti getirmeyi ihmal etmeyin.Şimdiden iyi eğlenceler 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here