Yapay Zeka’da Sonraki Gelişme Ne Olacak? -Podcast Önerisi

Toronto Üniversitesi araştırmacıları Beth Coleman ve Rahul Krishnan, yapay zekanın (AI) çeşitli yönlerini keşfetmeyi ve gizemini çözmeyi amaçlayan “Şimdi Ne Olacak? AI” başlıklı yeni bir podcast projesine başladılar. Podcast, yapay zeka sistemlerinde güvenliğin ve uyumun sağlanması, yapay zekanın sağlık gibi alanlardaki dönüştürücü potansiyeli ve yapay zekanın yaratıcı endüstriler de dahil olmak üzere işler ve geçim kaynakları üzerindeki etkisi gibi konuları ele alıyor.

University of Toronto Mississauga İletişim, Kültür, Bilgi ve Teknoloji Enstitüsü’nde doçent olan Beth Coleman ve U of T’nin bilgisayar bilimi bölümünde yardımcı doçent olan Rahul Krishnan, podcast’in sunuculuğunu üstleniyor. Önde gelen yapay zeka uzmanlarını bir araya getirerek ve bilgilerini daha geniş bir kitleyle paylaşarak yapay zekayı çevreleyen karmaşıklığı ve tartışmaları ortadan kaldırmayı hedefliyorlar.

Apple, Spotify, Soundcloud, iHeartRadio ve Amazon gibi platformlarda yayınlanan podcast’te Gillian Hadfield, Roger Grosse, Christine Allen, Andrew Pinto ve Nick Frosst gibi konuklar yer alıyor. Bu uzmanlar yapay zekanın toplum, politika, sağlık hizmetleri ve daha fazlası üzerindeki etkileri de dahil olmak üzere çeşitli yönlerini tartışıyor.

Genel olarak podcast bölümlerinde Coleman, yapay zekanın sosyal boyutuna dikkatleri çekiyor ve yapay zekanın toplum üzerindeki etkisine ilişkin bilgileri paylaşmayı amaçlıyor. Krishnan ise yapay zekayı farklı bakış açılarıyla keşfetmeye ve yapay zeka araştırmalarında disiplinler arası işbirliğini teşvik etmeye odaklanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here