Sahibinden.com dev.akademi Yazılım Maratonu Programı Başvuruları Başladı

sahibinden.com, “dev.akademi Kariyer Geliştirme Programı” ile başarılı genç yetenekleri, yazılım dünyasına kazandırmaya devam ediyor. dev.akademi üniversitelerin 4. sınıf öğrencilerine ve en çok 6 ay iş tecrübesi bulunan yeni mezunlara, yazılım sektörüne adım atması yolunda önemli fırsatlar sunuyor. Bu yıl dev.akademi Yazılım Maratonu, koronavirüs salgını sürecinde alınan tedbirler kapsamında online olarak gerçekleştirilecek.

Kariyerine yazılım alanında yön vermek isteyen genç yetenekler, dev.akademi’ye 17 Ağustos – 21 Eylül 2020 tarihleri arasında devakademi.sahibinden.com sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Başvuru sonrası yapılacak değerlendirmeyle 50 genç yetenek, Yazılım Maratonu’nda kendilerine verilen projeyi kodlayarak yeteneklerini ortaya koyma hakkı kazanacak. Yazılım Maratonu’nun gerçekleşeceği gün ise; Serdar Kuzuloğlu genç yeteneklere teknoloji dünyası ve fırsatları ile ilgili bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Genç yazılımcılar arasında düzenlenecek yarışmada birinci 10.000 TLikinci 8.000 TLüçüncü 6.000 TLdördüncü 4.000 TLbeşinci 2.000 TL para ödülü kazanmanın yanı sıra sahibinden.com bünyesinde çalışma fırsatı yakalayacak. Ayrıca katılımcılar arasından 5 genç yazılımcı ise sahibinden.com’da çalışma imkanı elde edecek.

“İyi yetişmiş yazılımcıların işleri garanti”

sahibinden.com Ar-Ge Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Akif Arsoy:“Dördüncü yılına girdiğimiz dev.akademi programı ile genç ve kendilerine güvenen yazılımcılara global geçerlilikte bir fırsat sunmaya devam ediyoruz. dev.akademi programı ile aramıza katılan genç yazılımcılar; sahibinden AR-GE süreçlerinde kendilerini kanıtlayarak önemli projelerimize büyük katkı sağladılar. AR-GE gücümüzün içinde ayrı bir enerji kaynağı oldular. Programın dördüncü yılında aramıza katılacak gençleri yepyeni projelerimizle bekliyoruz” dedi.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here