Sporda Yeditepe Yılı

Yeditepe Üniversitesi, akademik alanda kazandığı başarıları, spor alanında öğrencilerinin kazandığı başarılarla taçlandırmaya devam ediyor. Yeditepe Üniversitesi Spor Müdürü Taner Karabulut’un önderliğinde çalışmalarını sürdüren Yeditepe Üniversitesi spor takımları, 2015-2016 akademik yılı boyunca pek çok şampiyonluk elde ederek madalya almaya hak kazandı.

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 2015’te katıldığı müsabakalarda en fazla madalya alan ikinci üniversite, faaliyetlere katılım açısından değerlendirildiğinde de vakıf üniversiteleri arasında birincilik unvanını kazandı. Üniversitenin Kadın ve Erkek takımları şampiyonluk ve derecelerin yanı sıra bireysel sporlarda da dereceler elde etti.

Sporcuları yönetim de tebrik etti

Yıl içerisinde gösterdikleri başarılardan ötürü Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Yeditepe Üniversitesi Spor Müdürü Taner Karabulut, Yeditepe Üniversitesi Spor Müdür Yardımcısı Vahit Zorlu’nun katıldığı bir yemekle sporculara tebriklerini iletti. Her bir sporcuya tek tek teşekkür eden yönetim, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yeditepe Üniversitesi’nin 2015 – 2016 yılına ait başarıları ise şöyle;

Hentbol Erkek Takımı Şampiyonluk (Namağlup)

Yüzme Bayan Takımı Şampiyonluk

Amerikan Futbol Takımı İkinci Lig Şampiyonluğu

Kış Spor Oyunları Alp Disiplininde Bayan Kayak Takımı Şampiyonluk

Atletizmde Samir Akovalı İkincilik

Yüzme Erkek Takımı İkincilik

Sutopu Takımı İkincilik

Ayrıca Yeditepe Üniversitesi, Hırvatistan’da gerçekleşecek 3. Avrupa Oyunları’nda da 4 takımla ülkemizi temsil edecek. Yüzmede hem Erkek hem Bayan, Hentbol Erkek ve Satranç takımları ülkemiz adına yarışacak.