Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine ‘Dijital Pazarlama Dersi’ desteği L’Oréal Türkiye’den

L’Oréal Türkiye, ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker koordinatörlüğünde hazırlanan ‘Dijital Pazarlama’ seçmeli proje dersine destek verdi.11 Şubat tarihinde fakülte öğrencilerine yönelik hayata geçirilecek program ile farklı dijital pazarlama projelerinden sorumlu olacak öğrencilerin, e-ticaret, hedef kitle ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi konularda dijitalleşmeyi maksimize etmeyi öğrenmeleri hedefleniyor.

Yüzyılı aşkın bir süredir güzellik alanında fark yaratan çalışmalara imza atan L’Oréal, hayata geçirdiği işbirlikleri ile çalışmalarını zenginleştirerek sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye’nin öncü üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliği gerçekleştiren L’Oréal Türkiye,  üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker koordinatörlüğünde, fakülte öğrencilerine yönelik hazırlanan ‘Dijital Pazarlama’ seçmeli proje dersine destek verdi.

 

AD 440 – Dijital Pazarlama adıyla anılacak ve 11 Şubat tarihinde başlayacak ders programı kapsamında dersi alan öğrencilere pazarlama, halkla ilişkiler ve tüketici gibi alanlarda dijitalin gittikçe artan etkisinin nasıl kullanabileceği konusunda pratik yapma şansı da verilecek. Ders, dijital pazarlamayı, şirketlerin stratejileri ve geleneksel pazarlama araçlarını birlikte uygulayarak ele alıyor.

 

Öğrenciler Prof. Dr. Ayşegül Toker’in anlatımı ve L’Oréal Türkiye’nin farklı iş bölümlerinden gelecek misafir konuşmacılardan dijital dünyanın trendlerini, dijitalin pazarlama ve yönetime uygulanmasını, dijital medyayı kurumsal anlamda daha etkili kullanma yollarını, dijital ve sosyal medya pazarlama kampanyalarının başarılarını nasıl değerlendireceklerini ve dijital medyayı kampanyalara nasıl entegre edeceklerini öğrenecekler. 2016 bahar döneminde uygulamaya konan dersin değerlendirmesiyse, vize ve final sınavları olmaksızın öğrencilere verilen proje ve ödevlerinden yapılacak.

“Gençleri desteklemekten mutluluk duyuyoruz”

L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Karacan gençleri her platformda desteklemekten, onlara katkı verecek projelere ortak olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını paylaştı. Karacan sözlerine şöyle devam etti; “L’Oréal Türkiye olarak gençlerimize, her birinin taşıdığı cevhere inanan ve yeteneğe tutku derecesinde bağlı bir kurumuz. Gençlere yapılan yatırımların, ülkemizin yarınları için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda daha önce farklı ders ve işbirliği projeleri ile çok verimli çalışmalara imza attığımız, ülkemizin güzide eğitim kurumları arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi ile Dijital Pazarlama dersini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Özel sektör ve akademi dünyası işbirlikleri öğrencilerimizin sürdürülebilir gelişiminde kritik öneme sahip. Söz konusu program ile öğrencilerimiz dijital alan gibi günümüz dünyası için son derece önemli bir mecraya ilişkin donanımlarını artırma imkânına sahip olacaklar. Bu yöndeki çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de artırarak sürdüreceğiz.”

 

L’Oréal Türkiye hakkında

Dünyanın 1 numaralı güzellik şirketi L’Oréal Grubu bünyesinde 1980’li yıllardan bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren L’Oréal Türkiye,  kadın ve erkeklerin tüm güzellik ihtiyaçlarını karşılayan  ürünler sunuyor. L’Oréal’in küresel büyüme için belirlediği ‘bir milyar yeni müşteri’ hedefine en çok katkıyı sağlayan ülkeler arasında yer alan ve kendi bölgesi olan Doğu Avrupa’da stratejik bir konuma sahip L’Oréal Türkiye, faaliyet alanlarında pazarın genel büyümesinin üzerinde bir performans gösteriyor.Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘Herkes için güzellik’ misyonunu sahiplenen L’Oréal Türkiye, globaldeki asırlık bilgi ve deneyimini “Tüketici Ürünleri”, “Lüks Ürünler”, “Profesyonel Ürünler” ve “Aktif Kozmetik” bölümleri ile tek bir çatı altında sunuyor. Türkiye’de bulunan 21 markası ve 1 fabrikasıyla yerel markalara da yatırım yaparak sektöre ve ekonomiye daha fazla değer katıyor. L’Oréal Türkiye tutku, yenilikçilik, girişimcilik, açık fikirlilik, mükemmeliyet arayışı ve sorumluluk bilincinden oluşan değerleri ve güçlü etik prensipler üzerine kurulu yapısıyla Türkiye’de de herkes için güzellik demeye devam ediyor.

www.loreal.com.tr/www.facebook.com/LorealTurkey  / twitter.com/lorealturkey