YENİLİKÇİ GİRİŞİMCİLİK MALİ DESTEK PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Namık Kemal Üniversitesi kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (NKÜKAM) ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde ’Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.
Toplantı, öğleden önce Ziraat Fakültesi Dekanlık Binası Konferans Salonu’nda, öğleden sonra ise Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde olmak üzere iki kez düzenlendi. Ekonomi ve girişimcilik olgularının konu alındığı toplantıya, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Prof. Dr. Aysun Sağbaş, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Çetin, Yrd. Doç. Dr. Hakan Cavlak, Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanları Tuğrul Kağan Asan ve Dilara Güner ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Toplantıda, Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Çetin’in açılış konuşmasının ardından Trakya Kalkınma Ajansı uzmanlarından Tuğrul Kağan Asan ve Dilara Güner sunumlarını gerçekleştirdi.
Kağan Asan, yeni ekonomi ve yenilikçi girişimcilik olguları üzerinde dururken, Dilara Güner ise ’Yenilikçi Girişimcilik Mali Destek Programı’ hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Bu bağlamda mali destek programının genel ve özel amaçları, hibe ve eş finansman miktarları, başvuru koşulları, uygulama alanı, örnek projeler ve destek alamayacak sektörler anlatıldı.