Hackquarters ve International Accelerator, Girişimcileri ABD’ye Gönderiyor!

International Accelerator’un Türkiye partneri Hackquarters, Türk girişimcileri ABD pazarına taşıyor! Son başvuru tarihi 13 Haziran olan programda, girişimciler ABD piyasalarına ve finansmanlarına erişiyor. International Accelerator’un tüm dünyadan girişimcileri davet ettiği programın ülkemizdeki organizasyonunu Hackquarters üstleniyor.

 

ABD dışındaki girişimleri ABD piyasasıyla buluşturmaya hazırlanan International Accelerator’un programına kayıtlar başladı. 13 Haziran’a kadar Türkiye’den de girişimlerin başvurabileceği organizasyona katılmaya hak kazananlar, temmuz ayı sonu ile ağustos ayı ortaları arasında açıklanacak.

 

Türkiye’den başvuracak girişimler yaz döneminde Hackquarters tarafından değerlendirilecek. Başvuru yapmayı düşünen girişimlerin öncelikle ia@hackquarters.co’ya mail atmaları, ardından buradan gelecek geri bildirime göre başvurularını tamamlamaları gerekecek.

 

Ülkemizde International Accelerator’un Türkiye partneri Hackquarters önderliğinde organize edilen programa katılmaya hak kazanan girişimler, International Accelerator’den yatırım, ABD’ye gitme ve orada iş kurma konularında legal destek alacak. Girişimciler, program başladığında Amerika pazarında daha önce şirketlerini satmış yatırımcı ve girişimcilerden de mentorlük almaya başlayacak ve ABD piyasaları hakkında detaylı bilgi edinebilecek. 6 ay sürecek program sonrasında isteyen girişimciler programlarını 6 ay daha uzatabilecek.

 

Programın detaylarına göz atmak için www.internationalaccelerator.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Hackquarters Hakkında

Hackquarters bir girişim hızlandırma merkezidir. Hayata geçmek üzere olan fikirlerin daha hızlı ve doğru şekilde müşterilerine, olası iş ortaklarına ulaşıp, güçlü bir şekilde ticari hayata geçmesine olanak sağlar. Girişimlerin global olabilmeleri için doğru adımları attıran Hackquarters’ın ekibinde UX/UI tasarımı, ürün geliştirme, pazarlama, fonlar ve teşvikler gibi konularda deneyimli uzmanlar ve profesyoneller yer alıyor. Hackquarters çalışanları dışında da farklı tecrübelere sahip mentorler ve partnerler de bu organizasyona gerekli noktalarda destek veriyor. Hackquarters’a kabul edilen girişimlere değer önermesinden iş planına, kullanıcı deneyiminden, doğru partnerlerin bulunmasına kadar bir yol haritası çıkartılıyor. Hackquarters aynı zamanda Hackers/Founders, Lean Startup Circle gibi global ekiplerin bünyesinde yer aldığı için, Hackquarters bünyesindeki girişimler bu platformlardan da bir çok destek alabiliyor. Girişimlere hukuk, muhasebe-finans ve ofis yeri gibi konularda önemli destekler sunan Hackquarters, Amazon, Facebook, Rackspace gibi global ve lokal teknoloji şirketleri üzerinden de girişimlerine 100.000 TL’nin üzerinde bir değerde teknik altyapı desteği sağlıyor. Hackquarters ayrıca destek verdiği girişimlerin özellikle müşteri kazanabilmesi için 10.000 TL’lik bir kaynak aktarıyor. Detaylı bilgi için www.hackquarters.co adresini ziyaret edebilirsiniz.