Girişimciler Hızlı Olmak Zorunda

Faydabul.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Altun girişimcilere tavsiyelerde bulunuyor ve birçok başarılı projenin çöp olmasının sebebinin zamanlama hatası olduğuna dikkat çekiyor. Altun’a göre, kesinlikle hızlı olmak ve iyi bir ekibe sahip olmak gerekiyor.

Faydabul.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Altun, girişimlerinin gelecek planları hakkında açıklama yaptı ve Faydata çatısı altında başka girişimlerin geleceğini aktardı. “Elektronik ticaret konusunda bu alana yeni kavramlar kazandırmayı hedefliyoruz, yeni ürünlerimiz çıkacak” diyen Altun, “Bunun yanında 3 boyutlu sanal fuar uygulamamız için çalışmalara başlayacağız. En çok önemsediğim konu ise oyun sektörü. Ekibimi oluşturmak için girişimlerde bulunuyorum. Masaüstü bilgisayar oyunları konusunda da tamamen yerli strateji ve aksiyon oyunları üretmeyi planlıyoruz” bilgisini veriyor.

Kenan Altun, girişimcilere destek için de açık olduklarını söyledi ve bunun en çok önemsediği konulardan biri olduğunu ifade etti. Sunumunu çok iyi yapabilen ve kendilerini ikna edebilen herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu sözlerine ekledi.

Enerji, ulaşım, tarım ve gıda alanlarında proje az

Kenan Altun, ülkemizde online tarafta çok fazla sayıda girişim projesi mevcut ve bunların birçoğunun ABD’de yapılmış bir benzeri bulunan uygulamaların Türkiye için uyarlanmışı olduğunu dile getirdi. Altun, bazı açık alanların bulunduğunu ve enerji, ulaşım, tarım ve gıda gibi alanlarda daha az proje gördüğünü ifade etti. Altun açıklamasına, “Ülkemizde bu konularda da çok başarılı girişimlerin çıkacağını tahmin ediyorum. Tabii, devlet desteklerinin hem girişimciler hem de yatırımcılar açısından daha iyileştirilmesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde devam etti.

Faydabul.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Kenan Altun son olarak girişimcilerle tavsiyelerini de paylaştı. Altun’a göre, girişimciler çok hızlı hareket etmek ve geç kalmamak zorunda. “Birçok başarılı projenin çöp olmasının sebebi zamanlama hatası. Kesinlikle hızlı olmak ve iyi bir ekip gerekiyor. Siz fikrinizi zamanında yapmazsanız bir başkası onu zaten yapacaktır” ifadesiyle açıklamasını sonlandırdı.